آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۱۹۸۲۲ انتشار : ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۵
  سردار کوثری در بزرگداشت واقعه 17 شهریور:

  مسؤولان به خدا وابسته باشند/ کدخدا برای ما کاری نمی کند

  جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: انتظار ما از مسؤولان این است که اگر مردم به شما رأی دادند و شما را انتخاب کردند باید به خدا وابسته باشید نه کدخدا؛ کدخدا برای ما کاری نمی کند.

  به گزارش ذاکرنیوز، سردار محمد کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه طی سخنانی در بزرگداشت چهلمین سالگرد واقعه ۱۷ شهریور در میدان شهدا با بیان اینکه چهل سال از ۱۷ شهریور ۵۷ می‌گذرد اما آثار جنایات باقی مانده، اظهار داشت: در آن سالها حاکمیت مطلق نظام طاغوت اصلا مردم را به حساب نمی‌آورد و اوامر امریکا را اجرا می‌کرد. شاه جشن ۲۵۰۰ ساله می‌گرفت و مهمانهای خارجی زیادی را به کشور آورد تا بگوید قدرتمند است اما قدرتش پوشالی بود.

  وی افزود: شاه و اطرافیانش همه مملکت را برای خودشان می خواستند اما امام خود را خدمتگزار مردم معرفی کرد.

  کوثری ادامه داد: در ۱۷ شهریور با وجود حکومت نظامی، ده ها هزار نفر به خیابانها آمدند و بصورت انبوه و منسجم حرکت کردند. آنها هم مردم را به رگبار بستند و برای اینکه در رسانه های دنیا پخش نشود گفتند حدود ۵۰ و اندی کشته و دویست سیصد نفر زخمی شدند درحالیکه چند هزار نفر شهید و زخمی شدند و جنازه ها را بصورت انبوه پشت کامیون می‌گذاشتند.

  جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: دو عامل باعث پیروزی انقلاب شد و مسئولین باید به این دو عامل توجه کنند؛ اولی رهبری و ولایت و دومی مردم ولایتمدار.

  کوثری تصریح کرد: همه مسئولین باید خودشان را با این دو عامل هماهنگ کنند و ما از خدا می خواهیم مسئولین ما مردمی و خدمتگزار مردم باشند نه حاکم بر مردم.

  وی افزود: مبنای این نظام بر اساس اسلام ناب محمدی است و الگوی این نظام حکومت علی ابن ابیطالب(ع) است و باید توجه کنیم انقلاب اسلامی بر اساس فداکاری و ایثار و از خودگذشتگی بوده و هست لذا انتظار ما از مسئولین این است که اگر مردم به شما رای دادند و شما را انتخاب کردند باید به خدا وابسته باشید نه کدخدا؛ کدخدا برای ما کاری نمی کند.

  جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: تا وقتی اینطور حرکت کنیم هیچ موقع استکبار با ما دوست نخواهد بود و نیست.

  کوثری با اشاره به تاکیدات چند ساله رهبری روی موضوع اقتصاد، تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی را دقیقا اجرا کنیم دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت زیرا وابسته به کسی نخواهیم بود.

  وی ادامه داد: این روزها و مسایل اقتصادی که دشمن و برخی عوامل نفوذی داخلی که مسئولیت هم دارند و فکر می کنند می توانند کاری کنند می گذرد. مسولین باید بنشینند و فکر کنند تا براساس روحیه انقلابی و مردمی مسایل را حل کنند

  کوثری خاطرنشان کرد: دشمن که جنگ روانی و ناامیدی را دنبال می کند بداند که کور خوانده و ملت ما این مرحله را هم پشت سر خواهد گذاشت.

  انتهای پیام/

  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir