آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۳۰۹۰۰ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸

  کاریکاتورهای جهان عرب | از پیشنهاد بن سلمان به ترامپ تا خار در گلوی ارتش اسرائیل!

  در این گزارش هفتگی مهمترین کاریکاتورهای روزنامه‌های عربی را با نگاهی تحلیلی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  به گزارش ذاکرنیوز، در گزارش های هفتگی «کاریکاتورهای جهان عرب» در نظر داریم مهمترین کاریکاتورهای روز رسانه‌های عربی را با نگاهی تحلیلی بررسی کنیم.

  پیشنهاد بن سلمان به ترامپ؛ اره رو امتحان کن! 

  روزنامه قطری العرب در کاریکاتوری به درگیری لفظی ترامپ با خبرنگار سی‌ان‌ان در جریان کنفرانس خبری اش اشاره کرده است. براین اساس، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که ید طولایی در قتل مخالفانش نظیر جمال خاشقجی دارد، به رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد داده از اره برای ساکت کردن صدای مخالفانش استفاده کند! 

   قیاس سیاست‌های آمریکا و روسیه در سوریه!

  پایگاه خبری اسپوتنیک عربی در کاریکاتوری به مقایسه سیاست‌های آمریکا و روسیه در صحنه سوریه پرداخته است، براین اساس آمریکایی ها همواره در نقش مخرب در تحولات این کشور حضور داشته اند و در مقابل روسیه سیاست‌های خود را براساس مطالبات دمشق تنظیم کرده است.

  ذهنیت ترامپ درباره روش حل مسئله فلسطین!

  پایگاه الجزیره قطر در کاریکاتوری زاویه دید دونالد ترامپ به روش حل مسئله فلسطین اشاره داشته است، براین اساس رئیس جمهور آمریکا راه حل را در حذف کامل مسئله فلسطین، قدس و مسجدالاقصی می داند.

  امید به آزادی اسرای فلسطینی

  الرایه قطر

  شکستن تبر صهیونیستی در برابر اراده ملت

  روزنامه الشرق الاوسط در کاریکاتوری به شکست رژیم صهیونیستی در تسلیم نمودن ملت فلسطین اشاره کرده است.

   

  ایستادگی ایران مقابل تحریم‌ها

  پایگاه خبری العهد با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌های جدید واشنگتن علیه ایران را بی تاثیر توصیف کرده است. 

   

  وضعیت ترامپ؛ قبل و پس از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره! 


   

  المصری الیوم

  تجاوزات توامان عربستان سعودی و القاعده علیه مردم یمن! 

  پایگاه خبری انصار یمن، مردم این کشور را در زیر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی و حملات زمینی القاعده مظلوم و بی دفاع توصیف کرده است. 

  رقص با شمشیر در مسقط؛ محاصره در غزه! 

  روزنامه فلسطین در کاریکاتوری به سفر وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی به پایتخت عمان اشاره داشته که طی آن میان برخی مسئولان عمانی حاضر شد و حتی مراسم رقص شمشیر را نیز برگزار کرد، استقبال گرم از این وزیر صهیونیست در شرایطی رخ داد که ملت فلسطین و به ویژه ساکنان غزه  طی 12 سال اخیر در محاصره کامل زمینی دریایی هوایی قرار داشته اند.

  فریبکاری رسانه‌های عربی در روند عادی سازی روابط! 

  روزنامه الوطن سعودی با اشاره به حضور تیم ژیمناستیک اسرائیل در مسابقات بین المللی دوحه، ادعای رسانه‌هایی نظیر الجزیره را در تاکید بر حمایت از فلسطین را زیر سوال برده است. 

   

  رسانه‌های دروغ پراکن! 

  کارتونیست روزنامه سبق سعودی که به نظر می رسد از فشارها علیه ریاض در پرونده قتل جمال خاشقجی به ستوه آمده، اکثر رسانه‌های منطقه و جهان به ویژه رسانه های قطری و ترک را به دروغ پراکنی متهم کرده است. 

   

  کوری جهان عرب! 

  پایگاه خبری شهاب نیوز به روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اشاره کرده که از سوی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با قدرت در حال تقویت است. کارتونیست راه حل مسئله فلسطین را مبارزه مسلحانه توصیف کرده که اعراب از آن غافل هستند. 

  آخرین وضعیت یمن؛ بدون شرح

  سحاره نت

  لباس بزرگ عرفات بر تن ابومازن! 

  پایگاه خبری عربی 21 در کاریکاتوری به سالگرد مرگ مشکوک یاسر عرفات اشاره داشته و ابومازن رئیس فعلی تشکیلات خودگردان را بسیار کوچک تر از عرفات توصیف کرده است. 

  هزینه آزادی! 

  پایگاه خبری فلسطین الان به هزینه بالای تحقق آزادی در مسئله فلسطین اشاره کرده است. 

  خار در گلوی ارتش رژیم صهیونیستی

  روزنامه العربی الجدید به عملیات ناکام شامگاه یکشنبه هفته جاری از سوی رژیم صهیونیستی در غزه اشاره داشته است. طراح کاریکاتور غزه را به عنوان خاری در گلوی ارتش رژیم صهیونیستی دانسته است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کاریکاتور ترامپ