آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۳۱۴۲۶ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷

  درخواست دیده‌بان حقوق بشر برای تحقیق بین‌المللی درباره قتل خاشقجی

  رئیس دفتر سازمان دیده‌بان حقوق بشر در واشنگتن بر ضرورت تحقیق بین‌المللی درباره قتل جمال خاشقجی نویسنده منتقد سعودی تاکید کرد.

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از فلسطینالیوم، "ساره مورگان" رئیس دفتر سازمان دیده‌بان حقوق بشر در واشنگتن خواستار تحقیقی بین‌المللی درباره قتل جمال خاشقجی نویسنده منتقد سعودی شد.

  مورگان در مقاله‌ای که روزنامه واشنگتن پست آن را منتشر کرده است تاکید کرد که تحقیق سازمان ملل متحد درباره قتل خاشقجی تنها راه تضمین عدالت در این پرونده است.

  وی بر اهمیت برداشتن گام‌هایی به منظور برآورده کردن خواسته‌های بین‌المللی درباره تحقق عدالت و یا پاسخ به سؤالات درباره آنچه برای خاشقجی و فرزندانش اتفاق افتاده است تاکید کرد.

  مورگان با بیان "حقایق کم کم درباره خاشقجی مشخص می‌شود"، افزود: تلاش‌هایی که دبیرکل سازمان ملل برای تحقیق درباره قتل خاشقجی انجام می‌دهد می‌تواند حقایق این پرونده را مشخص و امکان مجازات عاملان قتل خاشقجی را فراهم کند.

  مورگان از خدیجه چنگیز نامزد خاشقجی و فرزندانش خواست که گام‌های جدیدی برای یافتن حقیقت درباره قتل خاشقجی بردارند.

  جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر (دوم اکتبر) برای کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و دیگر از ساختمان بیرون نیامد.

   سخنگوی دادستانی سعودی روز گذشته نتایج تحقیقات خود درباره کشته شدن جمال خاشقجی را اعلام کرد و گفت تیم سعودی که به استانبول اعزام شد، برای متقاعد کردن خاشقجی به‌منظور بازگشت به عربستان تلاش می‌کرد، اما فرمانده این تیم دستور قتل خاشقجی را صادر کرد و جسدش مثله مثله و تحویل یک شهروند ترکیه‌ای که با تیم همکاری می‌کرد، شد.

  وی در کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد دادستانی سعودی به 11 فرد از بازداشت‌شدگان در عربستان در ارتباط با این پرونده اتهاماتی را وارد کرد و خواستار اعدام پنج نفر از آنها شده است.

   

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir