آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۳۴۲۹۴ انتشار : ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۳۷

  نامه 100 نماینده مجلس به روحانی

  نماینده مردم سبزوار در مجلس از ارسال نامه بیش از 100 نماینده به «روحانی» درباره قیمت خرید تضمینی گندم خبر داد.

  - اخبار سیاسی -

  حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی وی با بیان اینکه نمایندگان در این نامه خواستار تجدید نظر شورای رقابت و سازمان برنامه و بودجه در زمینه تعیین بهای خرید تضمینی گندم از سوی دولت شده‌اند، افزود: نمایندگان امضا کننده خواستار افزایش قیمت خرید تضمینی گندم کشاورزان هستند.

  نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه این نامه به دلیل افزایش اندک بهای خرید تضمینی گندم از سوی شورای اقتصاد  به رئیس جمهور ارسال شده، اضافه کرد: علی‌رغم افزایش هزینه‌های کشاورزی، نهاده‌ها و همچنین افزایش نرخ ارز ، متأسفانه نرخ خرید تضمینی گندم از سوی دولت افزایش ناچیزی داشته است که این مسئله باعث نارضایتی گندم‌کاران شده است.

  مقصودی با تاکید بر اینکه این اقدام ضربه سنگینی به خودکفایی گندم است، تصریح کرد: افزایش اندک بهای خرید تضمینی گندم آسیب و زیان بزرگی را به کشاورزان گندم کار وارد می‌کند.

  به گزارش ذاکرنیوز، قیمت خرید تضمینی گندم در سالهای 96 و 97 به اعضای هر کیلو 1300 تومان تعیین شده است، که دولت قیمت خرید هر کیلو گندم را در سال 98، 1470 تومان تعیین کرده که این میزان افزایش باعث نرضایتی نارضایتی گندمکاران شده است.

  انتهای‌پیام/

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir