آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۳۵۴۳۸ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۵

  سهند؛ ناوشکنی رادارگریز‌ با ویژگی‌های خاص برای غافگیری آمریکا ‌در خلیج فارس‌

  فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت با تاکید بر اینکه حضور سهند در دریا پیام مهمی به آمریکا دارد، گفت: پیام این ناوشکن این بود که اگر سهندی غرق شد، سهندهای جدید در راه است و تحریم و تهدید قدرت رزمی ما را نمی‌تواند محدود کند.

  به گزارش ذاکرنیوز، امیر دریادار دوم رضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به رونمایی از ناوشکن سهند که ساخته شده توسط نیروهای جوان و متخصص داخلی است اظهار داشت: ناوشکن سهند در رویارویی با استکبار در 29 فروردین 67 بعد از ماموریت غرور آفرین در دریا و غرق کردن چندین قایق دشمن، دچار سانحه شد و غرق شد که به یاد این ناوشکن، جوانان ما سهند جدیدی را ساختند.

  وی با بیان اینکه بعد از شروع به ساخت ناوشکن جماران در سال 89، مقرر شد نسل‌های جدید ناوشکن‌ها سری موج را کاملا ایرانی و پیشرفته تر از جماران و دماوند بسازیم، خاطرنشان کرد: این ناوشکن ویژگی‌های خاصی را دارد و کاملا ایرانی است. سامانه‌های روی ناوشکن نسبت به نسل قبلی پیشرفته‌تر است و در غرب آسیا حرف اول و آخر را می‌زند. در بدنه هم این ناوشکن مقاومت بالایی دارد و مداومت دریایی را حفظ می‌کند.

  فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت در «جاسک، بوشهر و خارک» اضافه کرد: سامانه‌های پدافندی و موشکی و اژدری سطحی و زیرسطحی سهند، پیشرفته‌تر از قبلی است ضمن اینکه در سطح مقطع خود قابلیت شناسایی ندارد و با رادارگریزی دشمن را غافلگیر می‌کند، همچنین بالگردهای بزرگتری را برای ماموریت‌های طولانی و برد بلند میزبانی می‌کند. 

  وی با تاکید بر اینکه حضور سهند در دریا پیام مهمی به آمریکا دارد، گفت: پیام این ناوشکن این بود که اگر سهندی غرق شد، سهندهای جدید در راه است و تحریم و تهدید قدرت رزمی ما را نمی‌تواند محدود کند چراکه ما در سخت ترین شرایط، ناوشکن بومی ساختیم.

  امیر دریادار عباسی افزود: ادعای ایرانی سازی سهند در این است که کاملا از قطعات و طراحی سامانه‌ها در تحریم هستیم لذا با توان جوانان متخصص ایرانی این ناوشکن را ساختیم. سهند نمادی از کوه‌های سربلند آذربایجان شرقی برای دفاع از منافع ملی است که در 8 سال ساخته شده در حالی که جماران در 12 سال ساخته شده بود و ناوشکن دماوند هم در 18 ماه طراحی و به دریای خزر انداخته خواهد شد که در نوع خود رکورد بزرگی است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  0
  کرامت سلیمی ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۰۲

  هر موضوعی حداقل یکبار ارزش شنیدن و فکر کردن درباره ان را دارد.
  کلیپ زیر نشان می دهد که سلاح اتمی مطلقا" وجود خارجی ندارد و فقط برای ایجاد رعب و وحشت در دل ملتها عنوان می شود:

  https://www.youtube.com/watch?v=3iTpi-0kI20

  پاسخ