آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۳۸۴۲۹ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵

  انتظار 30 ساله اهالی روستای کرنق به پایان رسید

  پس از گذشت 30 سال چشم انتظاری مردم روستای کرنق بخش خورش رستم شهرستان خلخال راه روستایی برندق به کَرنَق توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بازگشایی شد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش خبرگزاری ذاکرنیوز از اردبیل، حسین میراضی در دیدار با اهالی روستای کرنق بخش خورش رستم، اظهار داشت: با عنایت خدای متعال پس از گذشت 30 سال چشم انتظاری مردم روستای کرنق بخش خورش رستم شهرستان خلخال راه روستایی برندق به کَرنَق توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل و تلاش شبانه روزی همکاری‌ها بازگشایی شد.

  وی افزود: دیروز با بازگشایی راه اولیه این روستا تردد خورد‌های سبک و سنگین را شاهد بودیم که الحمد الله رضایت اهالی را به دنبال داشت.

  جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادنی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل: خبر خوشحال کننده‌ای که می‌توان به اهالی این منطقه داد این است که احداث جاده روستای برندق به کرنق به زودی به اتمام خواهد رسید.

  میراضی اظهار کرد: مسیر این دو روستا که تنها راه تردد برای مردم روستای برندق است نامناسب بوده و تردد ماشین در این مسیر مقدور نبود و با توجه به مشکلات به وجود آمده برای مردم قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه اردبیل از سال گذشته اقدام به بازگشایی کرده که الححمدالله امسال با تلاش‌های شبانه روزی بازگشایی گردید.

  قرارگاه پیشرفت و آبادانی اردبیل مشکل آب شرب روستای خلخال را برطرف کرد252 پروژه محرومیت زدایی توسط سپاه در زاهدان افتتاح می‌شودکردستان|حل مشکلات «بازارچه‌های مرزی باشماق، سیران‌بند و بازگشایی بازارچه سیف سقز» مطالبه مردم است

  وی ادامه داد: مسیر روستای برندق به کرنق حدود 7 کیلومتر است که غالب راه با تمام امکانات بازگشایی گشته و و ان شاء الله به زودی شاهد بازگشایی کامل آن خواهیم بود.

  میراضی تصریح کرد: سپاه در امر سازندگی و آبادانی کشور و به خصوص روستا‌ها با تمام توان در صدد حل مشکلات مردم است و در آینده تعداد روستا‌های هدف برای انجام پروژ‌های عمرانی، آبادانی و فرهنگی افزایش می‌یابد.

  حسین میراضی با اشاره به پوشش 80 روستا توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در استان اردبیل، اظهارکرد: اقدامات مختلف فرهنگی، اقتصادی و عمرانی در 5 محور عملیاتی شامل محور‌های اقتصادی، فرهنگی، تعلیم و تربیت، سلامت و عمران به صورت پایلوت آغاز شده و در حال انجام است.

  پایان انتظار 40 ساله مردم روستای پیشگمان خلخال

  جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل با اشاره به مشکلات مردم در مناطق محروم اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که مناطق محروم با آن سالیان سال است دست و پنجه نرم می کنند، نزدیک به دو سال است قرارگاه پیشرفت و آبادانی در 31 استان دستور مقام معظم رهبری را در پیش گرفته و امروز نیز شاهد رفع برخی از مشکلات مردم در تمام استان ها هستیم.

  میراضی خاطر نشان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل نیز در همین راستا با تکیه بر فرامین رهبر معظم انقلاب، در پنج حوزه فرهنگی، سلامت، تعلیم و تربیت، اشتغال و عمران و زیرساخت به کار خود ادامه می دهد.

  وی افزود: به طوری که تا به امروز اقدامات زیادی از سوی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت عباس(ع) در مناطق محروم شهرستان های گرمی، مشگین شهر و خلخال انجام شده و همچنان شاهد فعالیت در این مناطق هستیم.

  میراضی با اشاره مشکلات مردم روستای پیشگمان گفت: مردم این روستا از 40 سال گذشته تا به امروز، آب آشامیدنی خود را از قناتی که که در روستا وجود داشت به صورت سنتی تامین میکردند و این روش برداشت آب برای اهالی روستا بسیار دشوار بود، بطوری که برای برداشت یک گالن آب ساعت ها در صف انتظار می‌کشیدند.

  جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان اردبیل با شاره به احداث منبع و ایستگاه پمپاز آب در روستای پیشگمان گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی اردبیل با ورود در حوزه عمرانی توانست مشکل آب آشامیدنی اهالی این روستا را از طریق احداث منبع و ایستگاه پمپاژ آب برطرف کند، بطوری که بعد از اتمام مراحل ساخت این پروژه،آب آشامیدنی تا حیاط منزلشان لوله کشی شده و در اختیار مردم روستای پیشگمان قرار گرفت.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :اردبیل اردبیل