آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۱۸۷۹ انتشار : ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸

  افشاگری واشنگتن‌پست درباره ابعادی از شخصیت خاشقجی

  یک رسانه آمریکایی بخش غافلگیر کننده‌ای از شخصیت روزنامه‌نگار مقتول عربستانی فاش کرد که بحث و جنجال‌هایی را حتی میان طرفداران وی ایجاد کرده است.
  - اخبار بین الملل -

  به گزارش ذاکرنیوز ، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی درباره زندگی «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار مقتول عربستانی به‌ویژه در ماه‌های اخیر حیاتش، نوشت: بزرگ‌ترین اشکال خاشقجی ارتباطش با سازمانی بود که از سوی قطر، که دشمن منطقه‌ای عربستان سعودی محسوب می‌شود، حمایت می‌شود.

  این روزنامه افزود، پیام‌های مکتوب میان خاشقجی و مدیر اجرایی در موسسه بین‌المللی قطر نشان می‌دهد که «ماجی میشل سالم» مدیر اجرایی در موسسه قطری هر از گاهی محتوای مقالاتی را آماده می‌کرد که جمال آنها را برای چاپ به واشنگتن‌پست می‌داد.

  ماجی میشل سالم، که دیپلمات سابق آمریکایی است، در دفاع از روابطش با خاشقجی گفته است که هرگونه کمکی‌ که به خاشقجی می‌کرد دوستانه بود که تلاش می‌کرد به دوستش برای موفق شدن در ایالات متحده کمک کند.

  این دیپلمات سابق آمریکایی خاطرنشان کرد که توانمندی‌های خاشقجی در زبان انگلیسی ضعیف بود و این موسسه نیز به خاشقجی چیزی پرداخت نمی‌کرد و به نیابت از قطر، برای تاثیر گذاشتن به مقالات او تلاش نمی‌کرد.

  واشنگتن‌پست فاش کرده که ماجی میشل موضوعاتی نیز پیشنهاد و محتوی آنها را آماده می‌کرد و حتی فراتر از آن، «خاشقجی را برای اتخاذ مواضعی سختگیرانه علیه حکومت سعودی تحریک می‌کرد».

  به نوشته این روزنامه آمریکایی، موسسه قطری همچنین مترجمی در اختیار خاشقجی گذاشته بود که این مترجم به او در نوشتن مقاله‌‌هایش کمک می‌کرد.

  درخواست دبیرکل سازمان ملل برای تحقیقات معتبر درباره قتل خاشقجی

  جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد عربستان در دوم اکتبر میلادی(10 مهر) در کنسولگری کشورش در استانبول به شکل وحشیانه‌ای به قتل رسید.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :واشنگتن پست