آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۴۳۶۴ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴

  کاروان رسانه انقلاب خراسان رضوی به شهرستان نیشابور سفر کرد

  کاروان رسانه انقلاب خراسان رضوی به شهرستان نیشابور سفر کرد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از نیشابور، اعضای کاروان رسانه انقلاب خراسان رضوی صبح امروز در شهرستان نیشابور حضور یافته تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را منعکس کنند؛ اعضای این کاروان پس از حضور در این شهرستان در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد جامع نیشابور حضور یافتند.

  علیرضا جوان‌شیری؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیشابور در این مراسم اظهار داشت: چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، اگر تاریخ پرافتخار 40 ساله خود را ببینیم، روزهای خاطره‌انگیزی را می‌توانیم شاهد باشیم؛یکی از آن روزهای خاطره‌انگیز در خاطر مردم ایران، 12 بهمن، ‌سالروز ورود قهرمانانه امام راحل عظیم‌الشأن ما به کشور است که پایه‌های استبداد و نظام پوشالی 2 هزار و 500 ساله شاهنشاهی را متزلزل کرد.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیشابور بیان کرد: در 22 بهمن 1357 مبارزات امام و یاران ایشان نتیجه داد و ملت صاحب انقلابی شد که امروز چهلمین بهار او را به جشن نشسته است، آینده ما حقیقت است و پرچمدار حق و حقیقت نظام جمهوری اسلامی در دنیا است، دشمنان ما در این چهل سال حتی 40 دقیقه ما را به خود وانگذاشته‌اند.

  وی افزود: آنها هر روز مانع تراشی کرده و مشکلاتی را برای ما به پدید آوردند اما اراده ملت تمامی موانع را تاکنون از بین برده است، در حال حاضر بیش از هر زمانی سرافرازیم که به فضل الهی این مشکلات را پشت سر می‌گذاریم و آمریکا و اسرائیل که آرزوی از اهتزاز افتادن پرجم جمهوری اسلامی را در سر می‌پرورانند با همت ما و به برکت خون هزاران شهید به اهداف خود نمی‌رسند.

  سیدقاسم یعقوبی، امام جمعه شهرستان نیشابور نیز در این جلسه اظهار داشت: روز ورود امام راحل برای ما تداعی روز ورود پیامبر به مدینه را داشت، مردم مدینه وقتی پیامبر از مکه هجرت کردند با استقبال گرم از ایشان، زیرساخت تمدن نوین و اسلامی را در سرزمین حجاز ایجاد کردند، پیامبر 10 سال در مدینه بودند و تحول عظیمی در دنیا رقم زدند، در این 10 سال پیامبر با اصحاب خود دریچه جدیدی را به روی بشریت باز کردند.

  یعقوبی بیان کرد: گرچه تلاش‌های زیادی از سوی دشمنان برای بستن دریچه اسلام شد اما ناکام ماندند و نسیم روح‌بخش وزید تا پس از 1400 سال مجدد این خاطره در ایران تکرار شد.

  وی ادامه داد: مسئولان پاک دست و امین 40 سال در این کشور آبادانی و امید کاشتند، این مردم فرزندان خود را به جبهه نبرد فرستادند، ملت وفادار و صبور ایران، راه امام و شهیدان را محکم و استوار ادامه می‌دهند؛ ما این مسیر را براساس عقیده خود انتخاب کردیم، ما به دنبال استقلال، آزادی و تحقق جمهوری اسلامی هستیم، در طول این 40 سال بیش از 36 مرتبه مردم پای صندوق رای آمدند و بیش از 80 مرتبه در راهپیمایی‌های روز قدس و بهمن ماه شرکت کردند.

  وی گفت: نقش مردم در ایران بسیار برجسته است، هیچ زمانی کاری نکردیم که نظر مردم در آن نباشد، این دموکراسی واقعی برای دنیا سرمشق است، تمام مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران نقش دارند، این انقلاب برای گروه خاصی نیست، برخی گروه‌ها نقش برجسته‌تری داشتند اما تمامی مردم ایران در انقلاب سهیم بودند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir