آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۴۴۲۱ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷

  افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفری مراغه بعد از 20 سال انتظار با حضور وزیر ورزش

  همزمان با دهه مبارک فجر ورزشگاه 5 هزار نفری شهید باستانی شهرستان مراغه بعد از 20 سال انتظار مردم و ورزشکاران با حضور وزیر ورزش و جوانان و مسئولان شهرستانی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از مراغه، همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر ورزشگاه 5 هزار نفری شهید باستانی این شهرستان بعد از 20 سال انتظارباحضور وزیر ورزش و جوانان و مسئولان افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

  توسعه اقتصاد روستایی مراغه با احداث بازارچه‌های سنتی پیگیری می‌شودورزشگاه 5 هزار نفری شهید باستانی مراغه افتتاح می‌شودوعده‌های دولت برای اتمام ورزشگاه 21 ساله مراغه تمامی نداردایران‌خودرو دیزل از تحویل 8 دستگاه اتوبوس به شهرداری مراغه خودداری می‌کند

  20 سال پیش وقتی کلنگ ورزشگاه 5 هزارنفری این شهر به زمین می‌خورد بدبین‌ترین شهروندان مراغه تصور نمی‌کردند احداث و راه اندازی این ورزشگاه که یکی از مهم‌ترین مطالبات ورزشی بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهراستان بیش از20 سال طول بکشد.

  اما اکنون این اتفاق افتاده و ورزشگاهی که قرار بود چند ساله به بهره برداری برسد به سربار بودجه خوار در برنامه‌های سالانه استان آذربایجان شرقی تبدیل شده و هر سال دهها میلیارد تومان صرف آن می‌شود بی آنکه بهره‌ای برای شهر و استان داشته باشد.

  همه وزرای ورزش کشور در این 20 سال هرکدام چندبار وعده افتتاح و راه اندازی این باشگاه را داده‌اند و استانداری برای آذربایجان شرقی منصوب نشده که وعده کمک به اتمام این پروژه دیر و قدیمی مراغه را نداده باشد.

  کلنگ احداث این ورزشگاه درسال 74 با حضور رئیس جمهوروقت به زمین زده شد و عملیات ساخت آن از سال 77 به صورت رسمی آغاز شد.

  شهرستان ویژه مراغه با داشتن 20 تیم ورزشی فوتبال و یک هزار فوتبالیست بیمه شده تنها یک زمین چمن برای بازی فوتبال داشته ویکی از انتظارات مردم و ورزشکاران این شهرستان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان کمک به توسعه ورزش این شهرستان است.

  سرانه یک متری فضای ورزشی در آذربایجان شرقی

  ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در مراغه، با اشاره به فضای ورزشی موجود در استان اظهارداشت: درحال حاضر سرانه ورزشی استان 57 صدم متر مربع بوده و بیش از 170 هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب هیات های ورزشی در آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند.

  وی ادامه داد: برای تجهیز، تعمیر و مناسب سازی اماکن ورزشی شاهد برگزاری ومیزبانی از رویدادهای مختلف بین المللی، کشوری و استانی درشهرستان های مختلف آذربایجان شرقی از جمله در مراغه خواهیم بود.

  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اولویت‌های مهم ورزشی در استان اظهارکرد: توجه به ورزش روستایی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره بوده و در این راستا آماده تجهیز و راه اندازی 10 خانه ورزش روستایی در مراغه هستیم و پیگیری‌های لازم از سوی اداره کل در حال انجام است.

  وی تصریح کرد: باخردجمعی و کار تیمی امروز شاهد جایگاه مناسب دستگاه ورزش مراغه در بین ادارات شهرستان و استان خواهیم بود.

  بهتاج تصریح کرد: ورزش مراغه از جایگاه ویژه‌ای در استان و کشوربرخوردار بوده و براین اساس مسئولان این شهرستان باید توجه ویژه‌ای به این امر مهم داشته باشند.

  فعالیت 6 هزار ورزشکار سازمان یافته در مراغه

  مهدی نوایی رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز ،در مراغه با اشاره به فعالیت 6 هزار ورزشکار سازمان یافته در این شهرستان اظهارداشت: درحال حاضر 6 هزارو 447 ورزشکار به صورت سازمان یافته فعالیت دارند که نسبت به دوسال گذشته بیش از 2 هزارنفر افزایش داشته است.

  وی افزود: 45 هیات ورزشی در مراغه فعال هستند که از این تعداد 30 هیات هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان فعال هستند که ضروری است در راستای توسعه ورزش این شهرستان درسطح کشوری و استانی اقداماتی انجام شود.

  وی گفت: تعداد مدال‌های استانی ورزشکاران شهرستان در 10 ماه گذشته، یک مدال طلا، 6 نقره و 42 برنز در رشته‌های مختلف ورزشی بوده و عملکرد ورزش شهرستان در جایگاه سوم استانی و در بخش بانوان در جایگاه نخست استان قرار دارد.

  نوایی خاطرنشان کرد: برگزاری 6 دوره مربیگری در رشته‌های آمادگی جسمانی، هندبال، قایق رانی، فوتبال و والیبال و 25 کارگاه دانش افزایی از جمله اقدامات حوزه آموزشی ورزش شهرستان در این بازه زمانی بوده است.

  انتظارات ورزشکاران مراغه‌ای از وزیر ورزش و جوانان یکی از مهم‌ترین مطالبات مهم ورزشکاران و مردم این شهرستان از دولت تدبیرو امید و بویژه وزیر ورزش و جوانان تکمیل و افتتاح هرچه سریع پروژه ملی ورزشگاه 5 هزارنفری شهید باستانی است.

  توسعه ورزش کاناپلو، هندبال، فوتبال، والیبال و دیگر رشته‌های فعال در این شهرستان از سوی اداره ورزش و جوانان از دیگر خواسته‌های ورزشکاران شهرستان است.

  گزارش، علی جعفرزاده

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir