آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۴۵۰۵ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
  معاون فرهنگی دادگستری کردستان:

  هیچ تخلف انتخاباتی در دادگستری‌های کردستان گزارش نشده است

  معاون فرهنگی دادگستری کردستان گفت: تا این لحظه هیچ تخلف و جرائم انتخاباتی در سطح دادگستری‌های استان گزارش و ثبت نشده است.

  به گزارش ذاکرنیوز از سنندج، عبدالله دهقان چهارشنبه شب در جلسه هم‌اندیشی دانشگاهیان و فعالان سیاسی کردستان با نماینده ولی فقیه در استان به موضوع سلامت و امنیت انتخابات، اظهار کرد: ستاد پیشگیری از جرائم دادگستری استان بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضاییه درباره برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان در مرکز استان ستاد ویژه‌ای برای پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی را تشکیل داد.

  به گفته وی، در تمام شهرستان‌های استان ستاد مشابهی با مسئولیت رئیس دادگستری و با ترکیب رده متناظر استانی، زیر نظر ستاد ویژه استان تشکیل شده و وظایف محوله را انجام می‌دهد.

  معاون فرهنگی دادگستری کردستان با بیان اینکه نخستین جلسه ستاد در 31 شهریور ماه امسال برگزار شد، تصریح کرد: تشکیل ستادهای پیشگیری در شهرستان‌ها، پیگیری مصوبات، احصای جرائم انتخاباتی، اختصاص 2 شعبه ویژه در مرکز و 10 حوزه قضایی در شهرستان‌ها، رصد فضای مجازی و پیشگیری از هرگونه سو استفاده از مصوبات جلسات برگزار شده بوده است.

  دهقان خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از تبلیغات زودهنگام کاندیداها، با پلیس و شهرداری هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و از دستگاه‌های خدمات‌رسان و دانشگاه‌ها نیز خواسته‌ایم که مواظب هر نوع سوءاستفاده انتخاباتی باشند.

  وی افزود: تا این لحظه هیچ تخلف و جرائم انتخاباتی در سطح دادگستری‌های استان گزارش نشده و امیدواریم این روال تا پایان برگزاری انتخابات ادامه داشته باشد.

  معاون دادگستری کردستان از اعلام ممنوعیت استفاده از اموال و اماکن دولتی برای تبلیغات انتخاباتی خبر داد و اظهار کرد: دعوت از اساتید و افراد صاحب‌نظر به منظور ترغیب مردم برای حضور در انتخابات و اختصاص مکان‌های ویژه برای چسباندن پوسترهای انتخاباتی و اعلام شماره تلفن و سایت فتا به مردم برای گزارش تخلفات از دیگر اقدامات انجام گرفته در راستای برگزاری انتخابات سالم بوده است.

  79002/ر30/

  http://fna.ir/KHCHJ0
  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کردستان