آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۴۵۰۶ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
  در دانشگاه کردستان

  گرامیداشت "مستوره اردلان" شاعره کردستانی برگزار شد

  گرامیداشت مستوره اردلان شاعره برجسته زن کرد ایران‌زمین با حضور جمعی از فرهیختگان، نویسندگان، محققان و دانشجویان استان کردستان در دانشگاه کردستان برگزار شد.

  به گزارش ذاکرنیوز از سنندج، مسئول کانون‌های فرهنگی دانشگاه کردستان شامگاه چهارشنبه، در همایش گرامیداشت مستوره اردلان شاعره نامدار کرد که با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه کردستان و کانون فرهنگی، ادبی اهورا در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: هر دستاوردی هم نقاط قوت دارد و هم نقاط ضعف، اما اشعار و آثار مستوره اردلان یک نقطه قوت برای استان کردستان در زمینه شعر و شاعری و حتی برای ایران است.

  وی افزود: ماه‌شرف خانم، مشهور به مستوره اردلان و ملقب به مستوره کردستان در قرن 13 و در سال 1805 میلادی در سنندج در یک خانواده بزرگ و اهل علم و فضیلت اردلانی دیده به جهان گشود و اکنون مایه افتخار استان کردستان و حتی ایران‌زمین نیز است که بیش از چندین اثر شعری و تاریخ‌نگاری از او به جای مانده است.

  سیدجواد حسینی‌صدر ابراز داشت: کانون‌های فرهنگی دانشگاه کردستان در حوزه فرهنگ، موسیقی و تاریخ، اقدامات قابل توجهی داشته و برای آینده نیز همایش‌ها و نشست‌های مهمی در دست اجرا دارد که می‌توان به برگزاری "گرامیداشت شهدای حلبچه" که نیمه دوم اسفند سال جاری در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود، اشاره کرد.

  مسئول کانون‌های فرهنگی دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: در همین راستا همایش بزرگداشت زبان مادری هفته آینده با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه کردستان برگزار می‌شود.

  حسینی‌صدر گفت: کانون فرهنگی، ادبی اهورا در خرداد سال 1382 با هدف اشاعه و شناساندن فرهنگ و تمدن اورامانات با همکاری جمعی از دانشجویان تشکیل شد و همان سال فعالیتش را شروع کرد.

  وی عنوان کرد: از تمامی دانشجویان علاقه‌مند به فعالیت‌های فرهنگی برای شناساندن تمدن، فرهنگ، تاریخ، ادبیات و مشاهیر کردستان دعوت می‌کنیم که با کانون‌های فرهنگی دانشگاه کردستان همکاری داشته باشند.

  79003/ر20/

  http://fna.ir/754WV2
  منبع : فارس
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کردستان