آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۴۷۵۲ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۹

  نماینده مجلس: برخی بانک‌ها در ازای وام‌ها "سود کلان" از مردم می خواهند

  نماینده مردم مهاباد با بیان اینکه برخی بانک‌ها در ازای وام‌ها "سود کلان" از مردم می‌خواهند، گفت: وام‌هایی که این بانک‌ها با سود بالا به تولیدکنندگان، کشاورزان و... می‌دهند آنها را با مشکل مواجه کرده است.
  - اخبار سیاسی -

  جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ذاکرنیوز، با اشاره به طرح سوال خود از فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، گفت: سوال بنده در 3 محور تنظیم شده بود که، وزیر برای ارائه توضیحات درباره محورهای سوال در کمیسیون اقتصادی حضور یافت که بنده از توضیحات وزیر قانع نشدم؛ در نتیجه سوال برای رسیدگی در صحن به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد.

  رایزنی مجلس با شورای نگهبان برای تغییر در نحوه بررسی سوال از وزرااقناع نمایندگان از پاسخ‌های غلامی درباره یک سوال

   

  وی در توضیح محور‌های سوال از وزیر اقتصاد، افزود: ضعف گسترده در مدیرت گمرک، عدم نظارت وزارت اقتصاد بر کنترل گرانی‌ها و تورم و همچنین اخذ سود بالای بانکی از مردم و عدم برخورد با تخلفات بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری از جمله محور‌های سوال از وزیر اقتصاد بود.

  نماینده مردم مهاباد در مجلس با تاکید بر اینکه طبق قانون، بانک‌های قرض‌الحسنه باید تسهیلات را در حد قرض الحسنه به مردم پرداخت کنند، اضافه کرد: طبق گزارش‌های واصله، این بانک‌ها وام‌هایی با سود 30 درصد به مردم پرداخت می‌کنند.

  محمودزاده با بیان اینکه برخی بانک‌ها در ازای وام‌ها "سود کلان" از مردم می‌خواهند، افزود: وام‌هایی که این بانک‌ها با سود بالا به تولیدکنندگان، کشاورزان و... می‌دهند آنها را با مشکل مواجه کرده و باعث شده بسیاری از تولیدکنندگان به زندان روند، کارگاه‌ها تعطیل و اموال‌شان مصادره شود.

  نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس به دلیل عدم اقناع بنده وزیر باید برای ارائه توضحایت پیرامون محور‌های سوال در صحن علنی پارلمان حضور یابد.

  انتهای‌پیام/

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :وام وام