آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۴۹۹۵ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰

  آرمین هادی‌پور: می‌خواهم نامم در تاریخ ورزش به یادگار بماند/ هدف اصلی من مدال طلای المپیک در وزن اول است

  ملی پوش سبک وزن تیم تکواندوی کشورمان گفت: دوست دارم نامم در تاریخ ورزش ثبت شود، کار سختی است اما می‌خواهم این اتفاق بیفتد.
  - اخبار ورزشی -

  آرمین هادی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری ذاکرنیوز اظهار داشت: برای بالا بردن امتیازاتم و بهبود جایگاهم در رنکینگ در جام باشگاه‌های آسیا و جام ریاست شرکت کردم. خوشبختانه توانستم با کسب مدال طلا امتیاز این رقابت‌ها را به دست بیاورم.

  وی افزود: جام ریاست فدراسیون جهانی نیز مسابقه مهمی برایم بود. در این رقابت‌ها 20 امتیاز توزیع می‌ش د. با کسب امتیاز این رقابت‌ها در واقع امتیاز آوری خودم را برای رقابت‌های سال 2019 شروع کردم.

  نایب قهرمان جهان ادمه داد: با تصمیم کادر فنی در جام ریاست در وزن 54 کیلوگرم مسابقه دادم. درقهرمانی جهان نیز در همین وزن مبارزه می‌کنم. تمام تلاش من این است که در منچستر مدال طلای قهرمانی جهان را کسب کنم. تاحالا کسی مدال طلای این وزن را برای تکواندوی کشورمان به دست نیاورده است. به امید خدا این مدال را می‌خواهم خودم برای تکواندو به دست بیاورم.

  هادی‌پور یادآور شد: این که اولین مدال آور طلایی وزن اول باشم برایم یک هدف است. همیشه اولین‌ها در ذهن باقی می‌مانند. می‌خواهم اولین باشم و در تاریخ ورزش ایران نامم به یادگار بماند. البته هدف اصلی من مدال طلای المپیک در وزن اول است. در حال حاضر تمرکزم قهرمانی جهان است و پس از آن المپیک.

  وی تصریح کرد: در قهرمانی جهان نتوانستم از سد "تای هون "بگذرم . بارها به او باختم تا شکستش دادم. تکواندو به من یاد داده برای رسیدن به هدفم از سختی‌ها خسته نشوم. به هدفم نگاه کنم و برای رسیدن به هدفم سخت تمرین کنم. لذت کسب مدال برایم همه این سختی‌ها، تمرینات، وزن کم کردن‌ها را هم شیرین کرده است.

  ملی پوش تکواندوی کشورمان گفت: سال 2018 برایم خوب شروع نشد اما پایان خوشی داشت. این در حالی است که سال 2019 بسیار مهم و حساس‌تر است. رقابت‌های جهانی در پیش است و همه مدعیان دنیا به دنبال کسب 120 امتیاز این رقابت‌ها هستند. برای این که بتوانم فاصله‌ام را با رقبایم در رنکینگ بهبود ببخشم باید مدال طلای این رقابت‌ها را به دست بیاورم. در حال حاضر "تای هون" در وزن یک نفر اول رنکینگ المپیک است. فاصله امتیازی او با نفر دوم بیش از 200 امتیاز است. یعنی اگر یک سال هم مبارزه نکند بازهم جایگاهش حفظ می‌شود تا المپیک. در این شرایط رقابت مدعیان برای کسب سهمیه المپیک خیلی فشرده و سنگین خواهد بود.

  تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی|مردان مدال آور روز نخست معرفی شدند

   

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ورزش ورزش