آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۵۸۵۷ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳

  خیران 400 میلیارد ریال برای مدرسه‌سازی در یزد هزینه کردند

  رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌‌ساز استان یزد از جذب 400 میلیارد ریال هزینه ساخت مدرسه از خیرین مدرسه ساز استان خبر داد.
  - اخبار استانها -

  امیرحسین رادمنش در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز دریزد، با بیان اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز حدود 20 سال پیش تشکیل شده و یک نهاد مردمی محسوب می‌شود اضهار داشت: میانگین احداث فضاهای آموزشی و پرورشی که توسط خیرین ساخته می‌شود در کشور 20 درصد است که در استان یزد این رقم به 35 درصد می‌رسد.

  وی افزود:  هدف این مجمع جذب و هدایت کمک‌های خرین جهت ساخت و توسعه فضا‌های آموزشی، پرورشی، فرهنگی و ورزشی آموزش و پرورش است؛ همچنین تکریم و نکوداشت خیرین مدرسه‌ساز نیز از وظایف مهم این مجمع شناخته می‌شود.

  رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌‌ساز یزد با اشاره به اعضای این مجمع خاطرنشان کرد: دو هزار و 200 نفر خیر اعم از افراد حقیقی یا حقوقی در امر مقدس مدرسه‌سازی همکاری نموده‌اند که هم‌اکنون حدود 90 پروژه خیری در حال اجرا داریم.

  رادمنش 25 سال صدرنشینی در کنکور را افتخاری برای استان یزد دانست و گفت: دانش‌آموزان یزدی با تلاش‌های خود 25سال صدر‌نشینی را برای استان یزد رقم زدند که بخشی از آن افتخار نتیجه داشتن فضاهای آموزشی مناسب که زیر ساخت‌های آن توسط خیرین انجام شده است.

  مدرسه سازی در خراسان رضوی پس از انقلاب اسلامی رشد 4 برابری داشته استتقدیر از همراه اول در همایش تکریم خیرین مدرسه ساز زلزله کرمانشاهنیازمند کمک خیران مدرسه ساز در بحث فضاهای آموزشی استان مرکزی هستیم

  وی با اشاره به همت مجمع خیرین مدرسه‌ساز برای جذب بودجه خیری عنوان کرد: خیرین مدسه‌ساز مشارکت خوبی را در عرصه ساخت مدارس و فضا‌های آموزشی و پرورشی داشته‌اند به طوری که از ابتدای سال 94 تا کنون حدود 148 میلیارد تومان جذب شده است.

  رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌‌ساز یزد با بیان اینکه 30 درصد از فضا‌های آموزشی موجود در استان غیراستاندارد است افزود: در سال 97  با تلاش‌های خیرین در حدود 40 میلیارد تومان در قالب 29 پروژه از قبیل ساخت فضا‌های ورزشی، فرهنگی، آموزشی هزینه شده است.

  رادمنش با اشاره به وجود برخی از مشکلات و چالش‌های موجود در گسترش فضاهای آموزشی خاطرنشان کرد: مهاجرت از استان‌های مجاور و همچنین از روستا‌ها و شهر‌های دیگر استان به مرکز استان یزد از معضلات به وجود آمده است که موجب نیاز بیشتر به فضای آموزش در یزد می‌شود.

  وی فرسوده بودن ساختمان‌ها و تجهیزات هنرستان‌های فنی و مدارس را از دیگر مشکلات این مجمع دانست و ادامه داد: لزوم ساخت مدارس جدید در شهرک‌های مسکونی جدید و حاشیه شهر و فقدان سالن‌های ورزشی و کانون‌های فرهنگی تربتی خصوصا برای دختران دانش‌آموز از چالش‌های پیش‌رو است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ورزش یزد یزد