آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۶۴۲۵ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳
  فارس گزارش می‌دهد

  کاروان‌های که عبرت را آموختند+ عکس

  خبرگزاری فارس مازندران؛ سرویس فرهنگی/ اردوهای راهیان نور از اواخر اسفند جوانان و دانشجویانی را راهی سفر دلی و کم‌خرج و پرهیاهو می‌کند، جوانانی که دنبال ستاره‌های در آسمان جنوب و غرب کشور هستند تا بتوانند گوشه‌ای از خار مغیلان، رنج، عشق و صفای همسن و سالان خود را در حدود سه دهه پیش درک کنند و  تصویری بسازند برای آنچه درباره دفاع مقدس و حفظ انقلاب گفته شد.

  مازندران با 10 هزار و 400 شهید در دفاع مقدس درخششی داشت که لشکر خط‌شکن 25 کربلا و عملیات‌های مثل والفجر8 را ورد زبان‌ها کند اما امسال در برنامه اردوهای راهیان نور مازندان ابتکاری دیده شد که کاروان‌های راهیان نور دانشجویی مازندران از موزه عبرت تهران در بدو اعزام به مناطق عملیاتی جنوب بازدید کردند.

  با توجه به تلاش وافر دشمن در القای تصویری غلط از تاریخ پهلوی و تطهیر این رژیم فاسد و ظالم و خالی از ذهن بودن بسیاری از دانشجویان در این زمینه، برای نخستین‌بار در کشور، بسیج دانشجویی مازندران تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای بازدید کاروان‌های راهیان نور دانشجویی در روز اول اعزام از موزه عبرت تهران فراهم کرد.

  موزه عبرت ایران روایت مستند و تصویری از جنایات و فجایع اعمال شده توسط «کمیته ضدخرابکاری ساواک» در دوران پهلوی است.

  سیدامیر سادات‌کرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، از ابتکاری در برنامه اردوهای راهیان نور دانشجویی استان مازندران خبر داد.

  وی با اشاره به بازدید کاروان‌های راهیان نور دانشجویی مازندران از موزه عبرت تهران در بدو اعزام به مناطق عملیاتی جنوب، افزود: موزه عبرت ایران روایت مستند و تصویری از جنایات و فجایع اعمال شده توسط «کمیته ضدخرابکاری ساواک» در دوران پهلوی است.

  مسؤول بسیج دانشجویی استان مازندران تصریح کرد: این بازدید که توسط کاروان‌های متعددی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، پیام نور، علم و فناوری بهشهر و قدسیه ساری صورت گرفت بسیار مورد استقبال و توجه دانشجویان قرار گرفته و به اذعان برخی از این دانشجویان تا به امروز چنین تصویری از دوران پهلوی در ذهن نداشتند.

   

  وی خاطرنشان کرد: این برنامه‌ریزی علاوه بر هدف رفع شبهات ذهنی القا شده از طرف دشمن و نشان دادن چهره جنایت‌کار رژیم‌منحوس پهلوی، هدف دیگری را هم مدنظر داشت که کمک به معرفت بیشتر زائران از ارزش رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بود که آزادی و امنیت و کرامت خود را مدیون خون این شهدای گرانقدر بدانیم.

  مسؤول بسیج دانشجویی استان مازندران، بازدید از این موزه را به همه دانش‌آموزان و دانشجویان توصیه کرد و گفت: البته از مسؤولان مربوطه تهران نیز تقاضا می‌کنم که در زمینه ترویج این سفر فرهنگی پُربار نهایت تسهیل‌گری را انجام دهند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir