آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۶۴۳۱ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹
  استاندار چهارمحال و بختیاری:

  استفاده از نیروهای توانمند غیربومی ایرادی ندارد

  به گزارش ذاکرنیوز از شهرکرد، اقبال عباسی شامگاه شنبه در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری با سه چالش بیکاری، آب و انتصابات روبرو بوده و هست، گفت: خشکسالی‌های پیاپی این استان را با چالش بسیار جدی در موضوع آب مواجه کرده بود.

  استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: دو روش برای انجام پیگیری موضوعات آب در این استان وجود داشت؛ راه‌حل اول مردمی و رسانه‌ای کردن مسئله بود و راه‌حل دوم پیگیری موضوع از وزارت‌خانه بدون هیاهوی رسانه‌ای بود که برای جلوگیری از تبعات اجتماعی در این خصوص راه‌حل دوم در دستور کار قرار گرفت.

  وی با بیان اینکه گزارشات وزارت نیرو از وضعیت منابع آب در کشور و به‌خصوص چهارمحال و بختیاری بسیار نگران‌کننده بود، خاطرنشان کرد: اولویت اول وزارت نیرو تأمین آب شُرب بود و موضوعاتی از جمله تعطیل شدن کشاورزی و صنایع وابسته به آب در دستور کار بود.

  عباسی در خصوص تصمیم وزارت نیرو در بازگشایی آب سد زاینده‌رود، گفت: وضعیت آب پشت سد نسبت به سال گذشته بهبود داشته است و به همین علت حدود 300 تا 500 میلیون مترمکعب آب برای استان مجاور در نظر گرفته شده که در صورت شرایط لازم این آب در چندین مرحله بازگشایی می‌شود.

  استاندار چهارمحال و بختیاری در رابطه با عدم استقلال در انتصابات استان و دخالت نمایندگان، توضیح داد: انتخاب یک مدیر تنها به دستور استاندار صورت نمی‌گیرد، بلکه وزارت‌خانه تنها نظر استاندار را در این رابطه جویا می‌شود.

  استراتژی من حفظ وحدت در چهارمحال و بختیاری بود

  وی ادامه داد: مهم‌ترین استراتژی من پس از انتصاب به‌عنوان استاندار در چهارمحال و بختیاری حفظ وحدت در بین عوامل مؤثر در قدرت بود، زیرا جدال‌های بین این افراد باعث به‌وجود آمدن چالش در این استان می‌شود.

  عباسی با تایید اعمال نظر نمایندگان در انتصابات، اضافه کرد: شاید عده‌ای این سیاست را محافظه‌کاری بنامند، اما در گذشته شاهد بودیم که اختلاف نظرات نمایندگان، استاندار، فرمانداران و ... چه تبعاتی را داشت؛ البته خیلی از اصلاح‌طلبان استان به من نقد دارند.

  استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان گفت: استفاده از نیروهای توانمند غیربومی در استان ایرادی ندارد و شاهدیم که از نیروهای این استان نیز در سایر استان‌ها و وزارت‌خانه خدمت می‌کنند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir