آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۶۸۹۹ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۱

  2166 مسکن سال 98 از اراضی ملی در قم ساخته می‌شود

  مدیرکل راه و شهرسازی قم با اشاره به برنامه استان برای خانه‌دار کردن اقشار کم‌تر برخوردار جامعه گفت: 2 هزار و 166 مسکن سال آینده در بافت فرسوده قم از محل اراضی ملی احداث می‌شود.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از قم، حسن صبوری در چهارمین جلسه شورای مسکن که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: تلاش استان در تحویل تمام واحدهای مسکن مهر در شش ماه نخست سال آینده است.

  وی با اشاره به شکل اجرای پروژه بزرگ مسکن مهر در استان قم افزود: مسکن مهر استان در قالب اراضی 500 هکتاری پردیسان و الحاق آن به اراضی 1000 هکتاری در قالب 9 محله انجام شد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خاطرنشان کرد: 43 هزار و 504 واحد تعهد شده مسکن مهر استان قم بوده که تاکنون بیش از 42 هزار و 620 واحد به متقاضیان تحویل داده‌شده است.

  صبوری شهر قم را مهم‌ترین هدف مسکن مهر در استان دانست و تأکید کرد: بیش از 40 هزار واحد از کل پروژه‌های اجراشده مسکن مهر در داخل شهر قم و به‌ویژه شهرک پردیسان اجراشده است، در سطح روستاها و بخش‌های استان بالغ‌بر 3 هزار واحد احداث‌شده است.

  وی ادامه داد: در حال حاضر 800 واحد افتتاح نشده مسکن مهر در قم وجود داشته که 696 واحد از آن‌ها پرونده‌های حقوقی و قضایی دارند. 284 واحد  مسکن مهر که مشکل حقوقی ندارند در سال 98 به بهره‌برداری می‌رسد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در بهره‌برداری از واحدهای مسکن مهر تصریح کرد: 19  هزار و 725 واحد مسکن مهر از سال 92 به بعد به سرانجام رسیده است، 50 درصد مسکن مهر قم در دولت مستقر تکمیل و به متقاضیان تحویل داده‌شده است.

  صبوری ادامه داد: مسکن مهر قم ازنظر بهره‌برداری و تحویل در رتبه‌های نخست کشور قرار داشته و صرفاً 4 تعاونی مسکن استان در تحویل مسکن مهر دچار مشکلات حقوقی و قضایی شده‌اند، پرونده‌های حقوقی مسکن مهر توسط 4 تعاونی مسکن دنبال می‌شود، 696 واحد مسکن مهر استان دارای مشکلات حقوقی بوده که ازاین‌بین 600 واحد هنوز افتتاح نشده است.

  ایتام گلستانی فاقد مسکن صاحب خانه می‌شونداصفهان| مهمترین برنامه وزارت راه در شهرهای جدید، تعادل‌بخشی قیمت و عرضه مسکن است11 هزار خانواده بدون مسکن تحت پوشش کمیته امداد در استان کرمان قرار دارد

  وی با اشاره به اسناد مسکن مهر صادرشده در قم گفت: 17 هزار و 938 واحد تاکنون اسناد مسکن مهر دریافت کرده‌اند، بیش از 23 هزار مسکن مهر قم هنوز سند و پایان کار خود را دریافت نکرده‌اند.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قم  تأکید کرد: مجموع کل مسکن مهر قم بدون احتساب بافت فرسوده 37 هزار و 342 واحد است، تا اردیبهشت‌ماه سال 98 تمام واحدهای مسکن مهر قم به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

  صبوری ادامه داد: 2 هزار و 166 واحد سال آینده باید در بافت فرسوده قم از محل اراضی ملی احداث شود، متأسفانه در استان قم در محدوده بافت‌های فرسوده و بافت‌های تاریخی اراضی ملی وجود نداشته و در محدوده شهر نیز زمین برای احداث مسکن بسیار اندک است.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قم  عنوان کرد: احتمال دارد این دو هزار و 166 واحد در شهرک پردیسان و در دل 32 هکتاری پردیسان و یا 30 هکتاری شهرک قدس احداث شود.

  350 هزار واحد مسکن مهر نیمه‌تمام باقی‌ مانده است

   محمدرضا امیر کمالی در این جلسه اظهار داشت: مشکل تصفیه‌خانه و فاضلاب پردیسان قبل از آن‌که به یک بحران جدی تبدیل شود باید تدبیر شود.

  وی با اشاره به وضعیت واحدهای مسکن مهر در شهرک پردیسان قم افزود: خدمات زیربنایی در شهرک پردیسان در حد قابل قبولی تأمین‌شده و خدمات و نیازهای اولیه شهروندان این شهرک را تا حدودی برطرف کرده اما هنوز نارسایی‌های زیادی احساس می‌شود.

  نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر تأکید کرد: در کل کشور 2 میلیون و 200 هزار مسکن مهر در دستور کار دولت وقت قرارگرفته بود که تاکنون بخش عمده‌ای از آن‌ها به‌صورت کامل تحویل متقاضیان داده‌ شده است، 350 هزار واحد به دلیل مشکلات اقتصادی و حقوقی نیمه‌تمام باقی‌مانده و تکمیل‌ نشده است.

  امیر کمالی اعتبارات لازم برای تکمیل 350 هزار واحد باقی‌مانده مسکن مهر را مورد توجه قرارداد و تصریح کرد: 10 هزار و 500 میلیارد تومان برای تکمیل این 350 هزار مسکن نیمه‌تمام موردنیاز بوده که بخش مهمی از این اعتبار  درزمینهٔ خدمات زیربنایی مانند مدرسه، پاسگاه و غیره باید مصرف شود.

  وی با اشاره به مطلوبیت نسبی وضعیت مسکن مهر قم عنوان کرد: در استان قم به دلیل تعامل و همکاری مناسبی که وجود دارد پیش‌بینی می‌شود سال آینده به‌صورت کامل واحدهای مسکن مهر واگذار شود.

  نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر با انتقاد از وضعیت اسفناک فاضلاب شهرک پردیسان اضافه کرد: متأسفانه وضعیت فاضلاب شهرک پردیسان مناسب نبوده و بخشی از آب فاضلاب در جوی‌های آب روان است، روان بودن فاضلاب در سطح شهر امکان بروز هر نوع بیماری و معضلی را ممکن می‌کند.

  امیر کمالی اهمیت استفاده از پساب در دنیای امروز را مسئله‌ای اجتناب‌ناپذیر دانست و بیان کرد: اتصال فاضلاب شهرک پردیسان به تصفیه‌خانه و استفاده از پساب برای استفاده بخش کشاورزی و صنعت باید به‌صورت یک زنجیره کلی انجام گیرد.

  وی مشکل تأمین برق واحدهای مسکن مهر را موردتوجه قرارداد و گفت: درصورتی‌که پست‌های برق 230 و 63 شهرک پردیسان راه‌اندازی نشود، امکان خدمات‌دهی به اهالی این منطقه با معضل روبه‌رو می‌شود.

  نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر تأکید کرد: وزارت 50 درصد اعتبارات تکمیل شبکه فاضلاب پردیسان و دیگر زیرساخت‌های ضروری واحدهای مسکن قم را تضمین می‌کند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :قم قم