آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۴۷۵۹۷ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱

  توییت معنا دار مشاور اردوغان به زبان کُردی

  مشاور اردوغان و رئیس بخش ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه همزمان با سفر اردوغان به حکاری٬ یک ویدیو و یک تویتر به زبان کُردی منتشر کرد.
  - اخبار بین الملل -

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از شبکه تلویزیونی ان.تی.وی٬ پروفسور فخرالدین آلتون از مشاورین اردوغان و رئیس بخش ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه همزمان با سفر اردوغان به شهر کردنشین حکاری٬ یک ویدیو و یک توییت به زبان کُردی منتشر کرد.

  ویدیوی آلتون حاوی تصاویری از کوهستان‌های برفی استان کردنشین حکاری در مرز ایران و اقلیم کردستان عراق است و یک آواز کُردی هم بر روی تصویر قرار داده شده است.

  در پیام آلتون که به زبان کُردی کورمانجی نوشته شده٬ آمده است: «گروه تروریستی پ.ک.ک می‌خواهد برادری ما را از بین ببرد و ما راه بر آنها گرفتیم. این کوه‌ها نیز شاهد هستند که ما می‌خواهیم همگی زیر سقف یک آسمان و در سایه‌ یک پرچم٬ صلح و امنیت در کنار هم زندگی کنیم. سلام بر وحدت و برادری٬ بسیار زیبایی تو حکاری.»

  تمللی: کردهای محافظه‌کار هم از اردوغان خشمگین شده‌اندواکنش کردهای مخالف به اردوغان

  انتشار پیام کُردی آلتون در حالی است که طی روزهای گذشته٬ اردوغان در سخنرانی‌های خود در مورد حزب دموکراتیک خلق‌ها٬ بارها گفته است: ما در ترکیه چیزی به نام کردستان نداریم. اگر به دنبال کردستان هستید٬ گورتان را گم کنید و به شمال عراق بروید.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ویدیو کردستان