آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۳۵۰۴ انتشار : ۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۱

  کارت تردد ویژه ساکنین بافت‌های تاریخی یزد صادر می‌شود

  مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به صدور کارت تردد ویژه ساکنین بافت‌های تاریخی یزد گفت: بیش از 290 هزار نفر تاکنون بیشتر از سال گذشته به یزد سفر کردند.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از یزد، سید مصطفی فاطمی در نشست خبری که در خانه سنتی کیاوش در بافت تاریخی یزد برگزار شد با اشاره به حضور چشمگیر مسافرین نوروزی در استان یزد اظهار داشت: تا روز دوم فروردین ماه امسال بیش از 462 هزار نفر به استان یزد سفر کردند در حالی در سال گذشته در این تاریخ، بیش از 172 هزار نفر به یزد سفر کرده بودند.

  مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد خاطرنشان کرد: در روزهای اول و دوم فروردین ماه امسال شاهد اوج ترافیک مسافران در استان یزد هستیم.

  وی به تمهیداتی که در راستای اسکان مسافران نوروزی در استان یزد اندیشیده شد اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه امسال نسبت به سال گذشته ظرفیت اسکان آموزش و پرورش استان را افزایش دادیم ولی بازهم شاهد تکمیل ظرفیت مدارس بودیم و برای این کار از هیئت امنای حسینیه‌ها و تکایا و همچنین سالن‌های ورزشی کمک گرفتیم.

  فردوس سرزمین یاقوت‌های سرخ کویر مسافران نوروزی را فرا می‌خواند+ تصاویربهار 98| از «چوقا و گلیم تا گردوی سامان» همسفر مسافران نوروزی چهارمحال وبختیاری+ تصاویربهار 98| خانه کلانتر سمنان؛ دارالحکومه دیروز و سفره‌خانه امروز پذیرای مسافران نوروزی+فیلم

  فاطمی یکی از دلایل افزایش مسافران نوروزی در استان را جهانی شدن شهر یزد عنوان کرد و افزود: شرایط آب و هوایی و بارش‌ها در مناطق گردشگری شمال و کاهش مسافرت‌های خارجی سبب شده که هموطنان بیشتر به شهرهای جنوبی و تاریخی کنند.

  مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه در ایام نوروز شاهد ترافیک در مناطق گردشگری و تاریخی هستیم تصریح کرد: تلاشمان در این ایام حفظ کامل امنیت در بافت تاریخی شهر یزد است که گردشگران داخلی و خارجی بتوانند با خیالی آسوده‌تر به بازدید از این مناطق زیبا بپردازند.

  وی به صدور کارت تردد ویژه ساکنین بافت‌های تاریخی در یزد خبر داد و تصریح کرد: در طول سال و بخصوص ایام نوروز و تعطیل، ساکنین بافت‌های تاریخی یزد با مشکلات تردد مواجه هستند که سعی داریم در آینده نزدیک برای این افراد کارت تردد صادر کنیم تا بتوانند با مشکلات کمتری در بافت‌های تاریخی رفت و آمد داشته باشند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :یزد یزد