آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۷۷۰۵ انتشار : ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۶
  استاندار همدان:

  7 هزار و 17 واحد مسکونی و تجاری در همدان آسیب دید/ فعالیت تیم‌های تخصصی تعیین خسارت

  به گزارش ذاکرنیوز از همدان سیدسعید شاهرخی امشب در جلسه مدیریت بحران استانداری همدان با بیان اینکه از یازدهم فروردین ماه جبهه بارشی در استان همدان فعال شد، این بارش‌ها را طی سال‌های اخیر بی‌سابقه دانست و اظهار کرد:  تا ساعت 18 روز 13 فروردین ماه 134 میلیمتر بارش در همدان گزارش شده است.

  وی با بیان اینکه این میزان بارندگی طی 30 ساعت رخ داده و در تاریخ همدان بی‌سابقه بوده است گفت: طی سال گذشته میزان بارش طی 6 ماه و نیم 178 میلیمتر بود.

  استاندار همدان بیشترین بارندگی را مربوط به نهاوند با 160 میلیمتر دانست و اضافه کرد: این جبهه بارشی به سمت 166 روستای استان گسترده شده بود و در مسیر به برخی از پل‌ها و مسیل‌ها آسیب رساند.

  وی با اشاره به اینکه برای کاهش خسارت‌ها مجبور شدیم برخی از پل‌ها را برای هدایت آب تخریب کنیم گفت: این روستاها جزو نقاط بحران‌خیز استان بودند که البته با اقدمات پیش‌دستانه اوضاع در آنها کنترل شد.

  شاهرخی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود 6 هزار کیلومتر بزرگراه، آزادراه، مسیر چهارخطه و راه شوسه در استان همدان اظهار کرد: با وجود بارش‌های شدید هیچ یک از راه‌ها مسدود نشد و تردد در آنها جریان داشت.

  وی با اشاره به تردد برخی خودروها بدون زنجیرچرخ و گرفتار شدن آنها اضافه کرد: با وجود هشدارها شاهد این اتفاقات بودیم که باید در این زمینه فرهنگسازی شود.

  برق 10 روستا قطع است

  استاندار همدان با اشاره به اینکه 15 راه روستایی که در استان مسدود بود بازگشایی شد افزود: سیلاب ناشی از شکستن سد اراک باعث ایجاد سیلاب در دو روستای همدان شد که امروز عملیات مدیریت اوضاع در این روستاها انجام شد.

  وی با اشاره به حضور نیروهای هلال احمر در استان و کمک به مردم گفت: خوشبختانه وضعیت انبارهای هلال احمر در استان همدان خوب است و حتی به استان لرستان و استان‌های سیل‌زده نیز مواد غذایی ارسال کرده است.

  شاهرخی با بیان اینکه تلفات ناشی از وقوع سیلاب در استان همدان گزارش نشد افزود: متاسفانه در وقایعی غیر از سیلاب اما متاثر از آن چهار نفر کشته شدند که سه نفر در شهرستان ملایر و یک نفر در تویسرکان بود.

  وی با تأکید بر اینکه خسارت‌های مالی در استان بالا بوده و باید با برآورد دقیق اعتبار بازسازی را دریافت کنیم گفت: خسارت‌های وارده به استان همدان تا ساعت 19 سه شنبه 13 فروردین ماه جمع‌بندی شده است.

  استاندار همدان ادامه داد: تیم‌های تخصصی تعیین خسارت متناسب با نوع خسارت برآوردها را انجام می‌دهند تا با حمایت دولت نسبت به جبران خسارت‌ها اقدام کنیم.

  وی با تقدیر از تمام نیروها در استان به ویژه نیروهای نظامی و انتظامی گفت: دیروز فرمانداری همدان مجبور به تخلیه یک روستا با قایق شد که این موضوع نشان از حجم بالای بارندگی در استان دارد.

  شاهرخی از افزایش 214 درصدی بارش‌ها تا این لحظه خبر داد و اظهار کرد: بارش‌های 30 ساعت گذشته به 2 هزار و 235 واحد مسکونی در استان خسارت زده که نیازمند ساخت مجدد هستند.

  وی با بیان اینکه 4 هزار و 704 واحد مسکونی نیازمند تعمیر است اضافه کرد: 278 واحد تجاری و در مجموع 7 هزار و 17 واحد مسکونی و تجاری در استان خسارت دیدند که بیشتر مربوط به نهاوند است.

  استاندار همدان با بیان اینکه با قطعی برق در 137 روستا مواجه بودیم که برق تمام آنها به جز 10 روستا وصل شده است گفت: تلاش برای رفع خاموشی در این روستاها ادامه دارد.

  وی با اشاره به خسارت به 123 کیلومتر راه اصلی و 56 کیلومتر بزرگراه در استان همدان یادآور شد: اقدام به موقع امور آب در استان و تدبیر صورت گرفته از ماه‌ها قبل  باعث شد با سرریز برخی سدها مشکلی ایجاد نشود.

  شاهرخی با اشاره به خسارت بخش کشاورزی در حوزه دام آن را تا این لحظه 232 راس دام سبک و سنگین عنوان کرد و گفت: یک‌هزار قطعه بچه ماهی و در بخش زراعت 33 هزار و 800 هکتار و باغات 850 هکتار خسارت دیدیم ضمن اینکه939 مورد از تاسیسات و ادوات کشاورزی نیز دچار خسارت شدند.

  وی در پایان تأکید کرد: تا اطمینان کامل از هشدارها در آماده‌باش هستیم ضمن اینکه با تمام توان برای حمایت از مردم نجیب استان که در شرایط سخت با ما همراهی کردند به ویژه در حوزه جبران خسارت‌ها اقدام خواهیم کرد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :همدان همدان