آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۸۰۱۹ انتشار : ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۲
  طی اجرای طرح نوروزی

  ۶۳ هزار و ۲۶۰ نفر به اورژانس مراجعه کردند

  اصغر جعفری روحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: از آغاز طرح نوروزی اورژانس تاکنون تعداد ماموریت‌های اورژانس ۲ هزار و ۶۸۷ مورد بوده است.
  رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تعداد کل ماموریت پیش بیمارستانی را ۲ هزار و ۲۵۴ مورد اعلام کرد و گفت: همچنین کل ماموریت ترافیکی نیز 543 مورد و ترافیکی اعزام به بیمارستان 612 نفر و ترافیکی درمان در محل نیز ۱۵۴ نفر گزارش شده است.
  وی تصریح کرد: همچنین تعداد کل ماموریت غیرترافیکی نیز یک هزار و ۷۱۱ مورد و ماموریت‌های غیرترافیکی اعزام به بیمارستان نیز یک هزار و ۲۱۰ نفر و غیرترافیکی درمان در محل نیز 564 و بیماران تنفسی 86 نفر بوده است.
  جعفری گفت: همچنین تعداد بیماران قلبی ۱۱۶ نفر و  سایر مسمومیت‌ها 32 نفر و مسمومیت مونوکسید ۲۵ نفر و سایر مسمومیت‌ها را یک هزار و ۵۱۵ نفر اعلام شده است.

  رئیس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان همچنین گزارش مراجعان به ایستگاه‌های سلامت  را در مجموع 433 نفر و کل ماموریت ترافیکی را پنج مورد اعلام کرد و گفت: ترافیکی اعزام  به بیمارستان سه نفر و ترافیکی درمان در محل نیز دو نفر و کل ماموریت غیرترافیکی نیز 428 نفر بوده است.
  وی با بیان اینکه تعداد نفرات غیرترافیکی اعزام به بیمارستان یک نفر و  غیرترافیکی درمان در محل نیز 427 نفر بوده است،گفت: همچنین تعداد بیماران تنفسی ۹ نفر و بیماران قلبی ۲۰ نفر و سایر مسمومیت‌ها ۳۱ نفر بوده است.
  جعفری گفت: همچین سایر مسمومیت‌ها نیز نیز ۳۶۸ نفر گزارش شده است.
  رئیس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گزارش mcmcدانشگاه علوم پزشکی استان زنجان را ارائه کرد و گفت: امسال مراکز فعال تصویربرداری 34 باب، مراکز آزمایشگاهی ۱۷ باب و تعداد پرستاران نیز ۸۶۱ نفر بوده است.
  وی با بیان اینکه تعدادپزشکان فعال در این مدت ۷۷ نفر بوده است، تصریح کرد: تعداد بازید هیأت رئیسه ۲۱ نفر و تعداد موالید نیز 465، زایمان در آمبولانس سه نفر و تعداد جراحی اورژانسی نیز 785 مورد اعلام شده است.
  جعفری با بیان اینکه تعداد جراحی الکتیو نیز  ۵۹۵ مورد و تعداد کل مراجعین اورژانس نیز ۶۳ هزار و ۲۶۰ نفر بوده است، گفت: تعداد بیماران سرپایی اورژانس ۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر و بیماران بستری اورژانس ۵ هزار و ۷۹۷ نفر بوده است.
  رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی و خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان همچنین تعداد احیای قلبی ریوی موفق اورژانس را ۳۱ مورد اعلام کرد و گفت: اجرای طرح نوروزی تا ۱۷ فروردین ادامه دارد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :زنجان زنجان