آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۸۳۹۷ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴

  سیلاب 1930 میلیارد ریال به راه‌های مواصلاتی مازندران خسارت وارد کرد

  معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اشاره به خسارت بالای سیلاب به ابنیه فنی و جسم راه‌های استان گفت: سیلاب 1930 میلیارد ریال به راه‌های مواصلاتی مازندران خسارت وارد کرد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از سوادکوه، عباس‌علی نجفی امروز در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران مازندران، میزان خسارات اولیه وارده به جسم راه‌ها و ابینه فنی در اثر رانش و جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها در محورهای این استان را بالغ بر 1930 میلیارد ریال اعلام کرد.

  وی افزود: به‌دلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل، رانش زمین، آب بردگی در مسیرها، خسارات شدیدی به زیرساخت‌های محور مواصلاتی وارد شده است.

  نجفی طول راه‌های آسیب‌دیده را دو هزار و 89 کیلومتر و تعداد پل‌های آسیب‌دیده را 29 دستگاه اعلام کرد و افزود: بر اثر این سیل 257 محور اصلی، فرعی و روستایی مسدود شده که تاکنون تعداد 234 نقطه عملیات ریزش و رانش‌برداری  در 120 مقطع و تعداد 12 دستگاه پل به صورت موقت با تلاش شبانه‌روزی راهداران محورها بازگشایی و تردد در آن به صورت عادی جریان دارد. 

  وی با بیان اینکه 70 کیلومتر از راه‌های آسیب دیده استان ترمیم اساسی شده که در این غالب تعداد25 مورد عبور موقت با اجرای 48 متر طول باکس 40 عدد لوله‌گذاری برقرار و تعداد 150 دستگاه ابنیه فنی رفع آب گرفتگی و بازگشایی کامل  محورهای مواصلاتی استان انجام شده است.

  سیلاب به راه‌های ارتباطی همدان 8.5 میلیارد تومان خسارت زداحتمال آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در خراسان رضوی وجود داردلرستان| سیلاب 55 میلیارد تومان به کشاورزی شهرستان کوهدشت خسارت زد

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: این اداره کل با اعزام  29 اکیپ  روز تیم‌های کارشناسی مجرب جهت بازدید از جسم راه‌ها و ابنیه‌های فنی محورهای آسیب دیده سطح راه‌های استان اعزام تا راهکارهای مناسب جهت تعمیرات اساسی ابنیه‌های آسیب دیده ارائه و عملیاتی شود.

  وی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی راهداران برای بازگشایی محورها، افزود: در حال حاضر عوامل راهداری به صورت شبانه‌روزی با استفاده از275 دستگاه ماشین آلات راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین در قالب 33 اکیپ و350 نفر کارکتان  و 22 راهدارخانه درگیر بازگشایی و خدمات رسانی به مردم در محورها هستند.

  نجفی رودباری گفت: با تلاش شبانه روزی عوامل راهداری و حضور به موقع در محل راهدارخانه ها و استقرار در مقاطع مختلف جهت برقراری تردد ایمن و روان در محور کندوان این محور نیز بازگشایی شد.

  مرکز مدیریت راه‌های استان جهت پاسخگویی شبانه روزی به هموطنان در مورد وضعیت ترافیکی محورها با تلفن گویای 141 و  33322320 و سامانه پیامک 10000141 پاسخگوی همه مسافران و مردم برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌های این استان است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir