آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۸۴۱۷ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱

  رویترز: آژانس از «انبار» مورد اشاره نتانیاهو در ایران بازرسی کرد

  به گزارش ذاکرنیوز، خبرگزاری «رویترز» روز پنج‌شنبه به نقل از منابع آگاه مدعی شد بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اخیرا از ساختمانی در ایران بازرسی کرده‌اند که در سخنرانی تابستان سال گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مورد اشاره قرار گرفته بود.

  یک دیپلمات مطلع که خواسته نامش فاش نشود، بدون اشاره به جزئیات بیشتر، در این مورد به رویترز گفته است: «آن‌ها (بازرسان آژانس) از این مکان دیدن کرده‌اند.»

  دیپلمات دیگری هم به رویترز گفته بازرسان آژانس در ماه گذشته میلادی بیش از یک بار در این محل حضور پیدا کرده‌اند. این موضوع را یک دیپلمات دیگر نیز تایید کرده، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که وظیفه نظارت بر حسن اجرای مفاد هسته‌ای برجام را بر عهده دارد، تاکنون از اظهار نظر در مورد این گزارش خوددای کرده است.

  یک مقام ایرانی که در گزارش رویترز به نامش اشاره‌ای نشده، در این مورد گفته است: «ما چیزی برای پنهان کردن نداریم و هر دسترسی‌ای که تا الان به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داده شده، در چارچوب مقررات و قواعد بوده و نه چیزی فراتر از آن.»

  در حال تکمیل...

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :رویترز رویترز