آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۸۶۴۹ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۹

  کمک های مردمی از خراسان جنوبی به سیل زدگان ادامه دارد

  مدیرعامل جمعیت هلال احمرخراسان جنوبی از ارسال بیش از 820 بسته غذایی، جمع آوری 42میلیون تومان کمک مردمی به مناطق سیل زده گلستان و لرستان خبرداد و گفت: کمکهای مردمی از خراسان جنوبی همچنان ادامه دارد واولویت کمک نقدی است.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از بیرجند، محمد رحیم شهریاری ظهر امروز در بازدید از مراکز جمع آوری کمک به سیل زدگان با بیان اینکه مقداری از کمک های نقدی و غیرنقدی خراسان جنوبی برای امداد رسانی به سیل زدگان استان های گلستان و لرستان ارسال شده است و هنوز جمع آوری کمک ها ادامه دارد اظهار داشت: آخرین محموله کمکهای غیرنقدی هم دو هزار تخته موکت بود که چند روز قبل به این مناطق ارسال شد.

  وی از جمع آوری 42 میلیون تومان کمک های مردمی به سیل زدگان در استان های گلستان و لرستان تا چند روز قبل خبر داد و گفت: جمع آوری این کمک ها همچنان در همه نقاط استان ادامه دارد و  امروز هم در میعادگاه‌های نماز جمعه جمع آوری کمک‌های مردمی ادامه یافت.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: این کمک ها علاوه بر کمک هایی‌ست که از طریق کدهای دستوری و شماره کارت هایی متمرکزی که اعلام شده است و اطلاعی از میزان آن در دست نیست در روزهای ابتدای سیل 820 بسته غذایی یک ماهه به این نقاط حمل شد.

  شهریاری افزود:برای جبران خسارت های وارده به سیل زدگان کشور، هلال احمر استان آماده جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردم نوعدوست است با توجه به حجم خسارت های وارده به هموطنان آسیب دیده حادثه سیل، هلال احمر آماده جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم نوع دوست خراسان جنوبی برای یاری آسیب دیدگان است.

  وی با بیان این‌که اولویت بر جمع آوری کمک های نقدی است، گفت: نیکوکارانی که تمایل به کمک غیر نقدی دارند می‌تواند اقلامی شامل پتو، زیرانداز، ست بهداشتی، مواد شوینده، مواد غذایی خشک، انواع کنسرو، شیر خشک و لوازم بازی کودکان برای آسیب دیدگان سیل به شعب جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی تحویل دهند.

  وی افزود: شیوه‌های دریافت کمک های نقدی توسط هلال احمر، شماره گیری کد دستوری #780* 112* و یا واریز به حساب 99999 بنام جمعیت هلال احمر نزد کلیه بانک ها و همچنین شماره کارت های 6104 3379 9999 9996 (ملت) و 5894631850259730 (رفاه) است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تاکید کرد: به منظور حفظ کرامت انسانی ازاهدای اجناس استفاده شده و تاریخ مصرف گذشته جدا خودداری شود.

  هشدار هواشناسی لرستان نسبت به وقوع سیلاب؛ پدیده گرد و غبار در راه استبیش از 3500 بسته غذایی بین سیل‌زدگان کرمانشاه توزیع شدبازدید وزیر کشور از مناطق سیل‌زده لرستان به روایت تصویروزیر کشور به منظور بررسی مناطق سیل‌زده به خوزستان سفر کرد

  آمادگی گروه‌های جهادی برای بازسازی مناطق سیل زده

  رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی هم با بیان اینکه خراسان جنوبی جزو استانهای معین برای امداد رسانی اولیه قرار نگرفت، افزود: اما گروه‌های جهادی استان برای بازسازی واحدهای مسکونی مناطق سیل زده اعلام آمادگی کرده‌اند که به محض اعلام به این نقاط می‌روند.

  هنری افزود:، جمع آوری کمک‌های مردمی نیز توسط نیروهای بسیجی و سپاه پاسداران در استان ادامه دارد و بعد از جمع بندی نهایی می‌توان میزان آن را اعلام کرد.

  وی بیان داشت:گروه‌های جهادی خراسان جنوبی هم برای بازسازی واحدهای مسکونی در این مناطق اعلام آمادگی کردند که به محض اعلام به این مناطق اعزام شوند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir