آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۸۹۸۲ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹

  جزییات بخشنامه مالیاتی نقل و انتقال سهام و سود سهام

  بخشنامه سازمان امور مالیاتی در خصوص درآمد ناشی از ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها، نقل و انتقال سهام و سود سهام دریافتی ابلاغ شد.
  - اخبار اقتصادی -

  به گزارش ذاکرنیوز، اداره کل امور مالیاتی ضمن ابلاغ بخشنامه‌ای در خصوص درآمد ناشی از ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها، نقل و انتقال سهام و سود سهام دریافتی اعلام کرد: بر اساس تبصره یک ماده 143 قانون مالیات‌های مستقیم و ماده 143 مکرر قانون مذکور، برای نقل و انتقال سهام در بورس‌ها یا بازارهای خارج از بورس و همچنین نقل و انتقال سهم سایر شرکت‌ها، مالیات مقطوع تعیین شده است.

  بر این اساس، از آن جا که تبصره 2 ماده 147 قانون مالیات‌های مستقیم مقرر می‌دارد، هزینه‌های مربوط به درآمدهایی که به موجب این قانون از پرداخت مالیات معاف یا مشمول مالیات به نرخ صفر بوده یا با نرخ مقطوع محاسبه می‌شود، به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی شناخته نمی‌شود، لذا با توجه به مراتب فوق و با توجه به تبصره 4 ماده 105 قانون مالیاتی در محاسبه درآمدهای مشمول مالیات منظور نمی شود.

  همچنین درگاه در اثر نگهداری سهام ناشی از سرمایه‌گذاری‌ها، اقدام به انعکاس ارزش تعدیل شده سرمایه‌گذاری‌ها شود، به موجب استاندارد حسابداری شماره 15 آثار تعدیلات یاد شده به روش های مشخص شده لحاظ می شود.

  رشد ٥٢ درصدی ارزش معاملات بورس کالا در سالی که گذشتکارنامه فرابورس در سال 97؛ از 2 برابر شدن شاخص تا رشد 75 درصدی ارزش بازارادامه رشد بهاری شاخص بورس با صعود به ارتفاع 185 هزار واحدپیشنهاد تشکیل "صندوق نیکوکاری حوادث غیرمترقبه" در بورس

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :مالیات مالیات