آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۹۱۳۲ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۲

  بیش از 1400 واحد مسکونی در قزوین بر اثر سیل دچار آسیب شد

  مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: آسیب‌رسیدن به هزار و 456 واحد مسکونی از 10 تا 100 درصد، فوت 3 نفر بر اثر رانش زمین، هزار و 734 واحد دامداری و انبار علوفه، 151 راس دام سبک و 3 هزار و 418 مزارع و زمین کشاورزی از خسارت‌های ناشی از سیل اخیر است.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز‌ از قزوین، قدرت‌الله مهدی‌خانی ظهر امروز در حاشیه اولین شورای اداری استان قزوین اظهار داشت: در استان قزوین پس از دریافت اخطاریه از سوی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید بارندگی، اقدامات نوثری صورت گرفت چرا که پس از این بارش‌ها عبور اب از عرض رودخانه ها به راحتی امکان‌پذیر نبود.

  مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: در بحث ارسال امکانات و تجهیزات به لرستان نیز تفکیک شهرستانی صورت گرفته و سازمان بنیاد مسکن مسئولیت خدمت‌رسانی به 402 روستا نور اباد، هلال احمر برای شهرستان پل دختر و اداره کل راهداری برای خرم اباد عهده‌دار شده و سپاه و بهزیستی، ستاد بحران نیز تحت نظارت دفتر نماینده ولی فقیه فعالیت می‌کنند.

  وی بیان‌کرد: استان قزوین حادثه‌خیز بوده و حوادث بسیاری از جمله خشک‌سالی، زلزله، سرمازدگی و سیل را پشت سر گذاشته که در سال گذشته میزان خسارت ناشی از سرمازدگی به هزار و 880 میلیارد تومان رسید.

  56 هزار بسته غذایی بین سیل‌زدگان گلستانی توزیع شد1500 نفر از روستائیان کوهدشت در محاصره سیل؛ تردد فقط با قایق + فیلمآخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان در 5 استان

  مهدی‌خانی تاکید کرد: امسال بیشترین خسارت ناشی از سیل بود که مسئولان باید در راستای مدیریت این خسارت‌ها برنامه داشته و میزان اعتیارات مورد نیاز خود را اعلام کنند.

  وی گفت: در مرحله امادگی و پیشگیری از بروز مشکل در مواقع بحران 12 هزار و 600 نفر در سال گذشته اموزش داده شدند و 32 میلیارد تومان اعتبار نیز تخصیص یافت.

  مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: پس از هشدار های هواشناسی کشور در راستای پیشگیری اخطاریه‌ها و پیامک کوتاه به تعداد 15 هزار ارسال شد و بالغ بر 30 اطلاعیه نیز توسط صدا و سیما و رسانه‌ها منتشر شد.

  وی تصریح کرد: بازدید فرمانداران از رودخانه‌ها قبل از بارندگی و مناطق حادثه‌خیز در بوئین زهرا و تاکستان و در صورت نیاز، استقرار ماشین‌ها راهداری از دیگر اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز بود.

  مهدی خانی بیان کرد: شهر ابیک یکی از دغدعه های استان بود چرا که تعداد بسیاری از پل ها مدت‌ها لایروبی نشده بود اما با اقدامات ستاد مدیریت بحران، خوشبختانه هیج مشکلی به وجود نیامد.

  وی افزود: 13 مصوبه در جلسات اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران از جمله تشکیل تیم فنی و تخصصی، لغو مرخصی و لزوم حضور مدیران در مناطق سیل‌زده مطرح شد.

  مهدی خانی تاکید کرد: تخلیه بند زیاران قبل از شروع بارش‌ها و استفاده از چندین کانال و حوضچه به منظور مدیریت و جلوگیری از وقوع حوادث، پیش‌بینی فضاهای اسکان اضطراری و دستگاه های اتوبوس جهت جابجایی و اسکان ساکنین مناطق مواجه با سیل و هماهنگی‌ها جهت قرار گیری 50 دستگاه ماشین الات از جمله دیگر اقدامات صورت گزفته است.

  مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: میزان میانگین بارندگی از 11 تا 13 فرودین ماه در استان قزوین 55 میلی‌متر بود که بیشترین حجم بارندگی با 72 میلی‌متر به اوج اختصاص یافت.

  وی با اشاره به خسارت و تلفات ناشی از سیل در استان قزوین بیان کرد: هزار و 456 واحد مسکونی از 10 تا 100 درصد آسیب، 3 نفر فوتی بر اثر رانش زمین، هزار و 734 واحد دامداری و انبار علوفه، 151 راس دام سبک و 3 هزار و 418 مزارع و زمین کشاورزی در سیل اخیر آسیب دیدند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :قزوین قزوین قزوین