آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۹۱۳۵ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳

  توسعه دولت الکترونیک منجر به کاهش فساد اداری می‌شود

  استاندار قزوین گفت: توسعه دولت الکترونیک و میز خدمت الکترونیک از موارد مورد توجه در سال جاری بوده چرا که هر چه ارتباط ارباب رجوع و مسئولان کمتر شود، میزان فساد اداری نیز کاهش می‌یابد.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از قزوین، عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در اولین جلسه شورای اداری استان قزوین که با موضوع تبیین شعار سال و دیدار نوروزی مدیران در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، ضمن عرض تبریک‌سال نو اظهار داشت: سال گذشته را با فراز و نشیب‌های بسیاری پشت سر گذاشتیم و بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، رونق تولید شعار امسال قرار گرفت که این شعار را باید به بیانیه مفصل در سه فصل اساسی اضافه کرده و طی جلسات امسال با این دو راهبرد کار پایداری اقتصاد و تولید را پیش ببریم.

  وی بیان کرد: برای هدف‌گذاری این دو راهبرد و دستیابی به ان اهداف، توجه به موازین قانونی و اسناد بالادستی همچون قانون بودجه 98 کل کشور، قانون رفع موانع تولید و غیره ضروری است و شوراها و جلسات و کارگروه‌ها را باید امسال فعالتر کرده و برنامه‌های جامع داشته باشیم.

  استاندار قزوین گفت: تمام سازمان‌ها باید در راستای رونق تولید و تحقق اهداف خود در راستای 2 راهبرد اصلی گام برداشته که مهمترین مسئله برای تحقق رونق تولید سرمایه گذاری بوده و در وهله دوم توجه ویژه به بخش خصوصی است چرا که دولت باید خود را از تصدی گری اشتعال، تولید و اقتصاد نجات دهد.

  یزد| رونق تولید فقط مربوط به اقتصاد نیست بلکه جنبه فرهنگی هم داردارائه راهکارهای اجرایی‌ شعار "رونق تولید" در اولویت قرار گیردامام جمعه اصفهان: بهره بانکی مانع رونق تولید است

  وی تاکید کرد: حل مشکلات واحدهای تولیدی و احیا واحدهای تعطیل شده از دیگر برنامه‌های اصلی امسال است.

  زاهدی بیان کرد: بهبود فصای کسب و کار که در سال گذشته نیز مورد توجه ویژه بود امسال نیز باید مورد توجه قرار گرفته و فرایند کار را برای صدور مجوزهای سرمایه گذاری کوتاه کرده و تمام دستگاه ها گزارشاتی از وضعیت موجود و مراحل طی کردن سرمایه گذاران جهت ارایه خدمات ارایه دهند.

  وی بیان کرد: سیل نعمتی بود که از سوی خداوند نازل شد و یک سوم بارندگی سال را در 48 ساعت شاهد بودیم که با مشارکت تمام دستگاه ها از جمله مدیریت بحران، دستگاه قضایی و خدمت‌رسان، نیروهای مسلح و فرمانداران شاهد جلوگیری از بروز بحران و خرابی در استان بودیم.

  استاندار قزوین تاکید کرد: برقراری فضای همدلی توسط ائمه جمعه و دیگر مسئولان در استان تقویت شد تا برای دستیابی به توفیق در مقابله با سیل اقداماتی موثر انجام شود.

  وی تاکید کرد: یک میلیون و 300 تردد در 24 ساعت گذشته ثبت شده است و امسال وقوع سیل با مدیریت سفر همراه شد.

  استاندار قزوین بیان کرد: توسعه دولت الکترونیک و میز خدمت الکترونیک از موارد مورد توجه در سال جاری بوده چرا که هر چه ارتباط ارباب رجوع و مسئولان کمتر شود، میزان فساد اداری نیز کاهش می‌یابد.

  وی بیان کرد: برون سپاری خدمات از سیاست‌های دولت و قانون بوده اما امروز متاسفانه دستگاه های اجرایی نسبت به واگذاری به بخش خصوصی احساس از میان رفتن اقتدار خود را می‌کنند در صورتی که باید تصدی گری ها واگذار شده و تنها نطارت از سوی ما صورت گیرد.

  زاهدی افزود: دوم اسفند ماه انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم و خواستار این هستم که کسانی که قصد کاندید شدن و مورد قضاوت قرار گرفتن از سوی مردم‌را دارند، فضای ارام و منطقی و قانومند فراهم کنند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :قزوین قزوین قزوین