آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۹۱۳۹ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۹

  امکانات لجستیکی خراسان رضوی در راه گلستان؛ انتخاب اسلامی به عنوان وزیر معین استان گلستان‌

  سرپرست استانداری گلستان گفت: با انتخاب استان خراسان رضوی به عنوان معین استان گلستان برای امدادرسانی به‌ مناطق‌ سیل‌زده، امکانات لجستیکی و ماشین‌آلات موردنیاز از خراسان رضوی به گلستان گسیل می‌شود.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از گرگان، میرمحمد غراوی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تماس تلفنی معاون اول رئیس جمهور درباره آخرین وضعیت و نیازهای مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهارداشت: در این گفت‌وگو بر ایمن‌سازی شهرها و روستاهای در معرض خطر تأکید شد که برای اینکار به ماشین‌آلات و امکانات بیشتری نیاز داریم.

  وی افزود: استان خراسان رضوی از سوی وزیرکشور به عنوان استان معین برای کمک به گلستان انتخاب شده است. در روزهای آینده استاندار خراسان رضوی به گلستان می‌آید تا اقدامات و هماهنگی‌های لازم برای گسیل امکانات لجستیکی و ماشین‌آلات به مناطق سیل‌زده گلستان فراهم شود.

  1000 سری لوازم ضروری منزل بین مددجویان سیل‌زده در گلستان توزیع می‌شودبازسازی واحدهای مسکونی شهری تخریب شده براثر سیل در گلستان آغاز شد7 تریلر کمک‌های مردم و سپاه اصفهان به گلستان اعزام شد

  سرپرست استانداری ادامه داد: همچنین از سوی معاون اول رئیس جمهور، وزارت راه و شهرسازی نیز به عنوان وزارتخانه معین استان گلستان برای کمک‌رسانی و جبران خسارت‌های سیل انتخاب شده است.

  وی در ادامه به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده و روند خروج سیلاب از شهرها اشاره کرد و گفت: 92 کیلومتر نوار ساحلی و مصب  تمام رودخانه‌های منتهی به دریا در گلستان لایروبی نشده است و برای همین امکان خروج  سریع آب وجود ندارد.

  غراوی خاطرنشان کرد: بیشترین نگرانی در شرایط فعلی مربوط به وضعیت رودخانه قره‌سو حدفاصل شهرستان‌های بندرترکمن و کردکوی است. ظرفیت خروج آب از این رودخانه بسیار پایین و به حدود 30 مترمکعب در ثانیه رسیده، هرچند کارهای مهندسی جدیدی برای افزایش خروج آب از این رودخانه تعریف شده است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir