آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۹۴۸۶ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
  رئیس صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان:

  ۶۰ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش صندوق حمایتی روستایی قرار دارند

   جبار احمدپور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: تعداد بیمه شدگان این صندوق در کشور یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است که سهم استان کردستان از این میزان 60 هزار بیمه شده است.

  وی با اشاره به اینکه کردستان در مقایسه با سایر استان‌های کشور کمترتوسعه یافته است، گفت: مردم این استان کم درآمدتر و آسیب‌پذیرتر از مردم سایر استان‌ها هستند، به طوریکه پیرشدن جمعیت روستایی فقیرتر شدن مردم روستاها را بدنبال دارد.

  وی صندوق بیمه عشایر و روستایی را یکی از سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: این صندوق با هدف توانمندسازی روستاییان و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و ناتوان جامعه راه‌اندازی شده است.

   احمدپور  با بیان اینکه ساکنان روستائیان زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و ساکنان مناطق حاشیه شهری که فاقد خدمات بیمه‌ای هستند، افزود: این افراد می‌توانند با مراجعه به کارگزاری محل سکونت خود و پرداخت کمترین هزینه خود را بیمه کنند و از یارانه کمک دولتی بهره‌مند شوند.

  وی نبود آگاهی و شناخت بیمه‌ای، ضعف اطلاع رسانی و ضعف فرهنگ بیمه سبب شده روستائیان، عشایر و کشاورزان نتوانند به عضویت صندوق بیمه درآیند.

  احمدپور اظهار کرد: شیوه پرداخت یارانه دولتی بیمه روستایی به سمت و‌ سوی هدفمند تغییر کند.

  وی بهبود فرآیند استفاده از ظرفیت it برای بیمه شدن اشاره کرد و گفت: در گذشته فرآیند امورات اداری و عضویت در صندوق بیمه به صورت سنتی و دستی انجام می‌شد، در حالیکه امروز تمام فرایندهای اداری و ثبت پرونده‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

  به گفته احمدپور، روستائیان می‌توانند حق بیمه خود را از طریق پست بدون مراجعه به بانک انجام دهند.

  به گزارش ذاکرنیوز، صندوق حمایتی روستاییان، کشاورزان و عشایر سال ۸۴  تاسیس شده است، تعداد ۸۹ کارگزاری در روستاها و شهرهای استان دایر است و این استان دارای هزار و ۵۰۰ آبادی است.

  بر اساس ارزیابی‌های انجام شده تا پایان سال‌جاری ۱۰۴ درصد برنامه‌های صندوق استان کردستان محقق شده است و در زمینه بیمه شدگان جوان رتبه اول کشوری را کسب کرده است.

  انتهای پیام/ 85/ 2330

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کردستان کردستان