آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۵۹۵۵۹ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵

  خسارات سیل به مناطق مسکونی گلستان چقدر است؟

  نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی میزان خسارات سیل وارد شده به مناطق مسکونی در سیل اخیر گلستان را تشریح کرد.
  - اخبار سیاسی -

  به گزارش ذاکرنیوز، شهرام کوسه‌غراوی، نماینده مردم مینودشت در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 18 فروردین) پارلمان، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شهرهای استان گلستان در سیل اخیر، گفت: متأسفانه سیل در استان گلستان جدی گرفته نشد، زیرا اگر جدی گرفته می‌شد، آمار تخریب و خسارات تا این حد بالا نبود.

  وی با بیان اینکه متأسفانه همیشه در بحران‌ها مدیریت اصولی صورت نمی‌گیرد، افزود: متأسفانه در حین و پس از بحران، مدیریت مناسبی وجود نداشته است و آثار سیل سال 81 استان گلستان هنوز قابل مشاهده است.

  اعلام آمادگی هوانیروز سپاه برای اعزام بالگردهای بیشتر به استان‌های سیل‌زدهجزئیات طرح جدید نمایندگان برای جبران خسارات سیل اخیرروحانی: تهران را باید در برابر سیل و طوفان احتمالی مصون بداریم

   

  نماینده مردم مینودشت در مجلس از مقام معظم رهبری، سپاه، ارتش، نیروهای امدادی، دولت و مردم که در این سیل کنار یکدیگر همکاری می‌کردند، تشکر کرد و گفت: بالغ بر 17 هزار واحد مسکونی در استان گلستان تخریب شده و حدود 30 هزار هکتار از مزارع این استان نیز خسارت دیده است.

  کوسه‌غروای با بیان اینکه دولت باید تمهیدات ویژه‌ای بیاندیشد تا مشکل مناطق سیل‌زده استان گلستان رفع شود، میزان خسارت وارده در سیل گلستان  را حدود 3 هزار میلیارد تومان اعلام کرد، افزود: اگر مدیریت لازم درباره سیل صورت می‌گرفت، این حجم از خسارت ایجاد نمی‌شد و اگر سدهای نیمه‌کاره در استان با بودجه‌های 100 تا 150 میلیارد تومانی به اتمام می‌رسید، شاهد چنین خساراتی نبودیم.

  وی با تأکید بر اینکه باید تمهیدات ویژه‌ای برای مردم مناطق سیل‌زده اندیشیده شود، اظهار داشت: مردم اهل سنت گلستان، دریافت وام را از لحاظ شرعی قبول نمی‌کنند، بنابراین باید وام‌ها به صورت بلاعوض در اختیار آنها قرار گیرد.

  عضو کمیسیون عمران مجلس با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا از تجربه سیل گذشته در استان گلستان استفاده نشده است؟،گفت: مگر تجربه سیل گذشته گلستان روی کاغذ نوشته نشده بود، چرا در مدیریت سیل اخیر از آن تجارب استفاده نشد؟

  نماینده مردم مینودشت در مجلس در پایان با بیان اینکه شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان هنوز زیر آب هستند، خاطرنشان کرد: از وزیر نیرو درخواست شد که تیم کارشناسی به منطقه اعزام شود تا با بازدید میدانی به صورت زمینی و هوایی به بررسی خسارات ناشی از سیل بپردازند اما متأسفانه هیچ کارشناسی در منطقه مشاهده نشد، آیا برای سیل با این عظمت نباید یک کارشناس به منطقه اعزام می‌شد؟

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :گلستان گلستان