آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۰۳۱۹ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۳
  گزارش فارس از سلفی‌های گردشگری

  عکس‌های سلفی خود را به سفرنامه تبدیل کنید

  به گزارش ذاکرنیوز از شیراز، عکس‌های سلفی که در صفحات مجازی گذاشته می‌شوند، بی‌شمارند و برخی از آنها جز اینکه چهره همان فرد را نشان داده است، کاربرد دیگری ندارند. این در حالیست که در نوروز که فصل اوج سفر در شهر و دیار ماست می‌توانیم با گرفتن عکس‌های سلفی مناسب در اماکن گردشگری به یک سفیر فرهنگی تبدیل شویم و به معرفی جاذبه‌های مختلف بپردازیم.

  تفاوت در عکاسی

  یک گردشگر داخلی که در سفر به نقاط مختلف کشور، اقدام به معرفی جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و ... می‌کند به خبرنگار فارس می‌گوید: در عکسبرداری از خودم سعی می‌کنم تا یک جاذبه را نیز در کادر بگنجانم.

  علی هاشم‌زاده ادامه می‌دهد: در صفحه شخصی اینستاگرام در کنار هر کدام از این تصاویر با یک جمله کوتاه به معرفی سایت یا مکان مورد نظر می‌پردازم.

  وی این کار را اقدام فرهنگی موثری می‌داند و بیان می‌کند: ارایه سفرنامه تصویری به این شکل اقدام ساده، کم هزینه و موثری است که به یک عکس معنایی فراتر از نشان دادن تصویر یک شخص می‌دهد.

   

  هاشم‌زاده با اشاره به تفاوت سبکی که گردشگران داخلی و خارجی در تصویربرداری از اماکن گردشگری دارند، اظهار می‌کند: در فرهنگ ما تمایل به وجود فرد در عکسی که از یک منطقه گرفته می‌شود وجود دارد و این در حالیست که گردشگران خارجی بیشتر به تصویر برداری از اماکن بدون حضور خودشان تمایل نشان داده می‌شود.

  وی پیشنهاد می‌کند: اما از همین تب سلفی گرفتن می‌توانیم به شکلی استفاده کنیم که به سفیران فرهنگی تبدیل شویم و مردم دیار خود و حتی با نوشتن جملات کوتاه به زبان انگلیسی در کنار عکس‌های سلفی در یک منطقه، گردشگران خارجی را به نقاط مختلفی که در فارس و سایر نقاط کشور وجود دارد دعوت کنیم.

  آلبوم سلفی

  یک دانشجوی رشته عکاسی نیز که به تهیه آلبوم سلفی با محوریت گردشگری در شیراز پرداخته است، عنوان می‌کند: این عنوان را برای ارایه موضوع پایان‌نامه خود انتخاب کردم و از شهروندان بسیاری در کوچه و خیابان‌های شیراز کمک خواستم.

  مهتا نوری می‌افزاید: بسیاری از نوجوانان و جوانانی که تمایل به گرفتن عکس سلفی داشتند و در جاذبه‌های مذهبی و تاریخی شهر از خودشان عکس گرفته بودند در این طرح با من همراه شدند و تصاویر خود و دوستانشان را به اشتراک گذاشتند.

   

  وی با ابراز خرسندی از همکاری دانش‌آموزان دبیرستانی در بافت تاریخی شیراز می‌گوید: 10 دانش‌آموز با اعلام آمادگی برای مشارکت در موضوع پایان‌نامه من با تهیه تصویر سلفی مناسب از خود و دوستانشان در اماکن مذهبی و تاریخی شیراز در تهیه آلبوم سلفی با محوریت ترویج گردشگری همکاری مطلوبی داشتند.

  نوری معتقد است: اگر بتوانیم به نسل جوان برای گرفتن عکس سلفی سمت و سوی فرهنگی بدهیم این سبک تصویر برداری به پیامدهای مطلوب اجتماعی مجهز می‌شود و الگوهای مناسبی در اختیار نوجوانان و جوانان قرار داده می‌شود.

  گزارش از مریم شمالیان

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :عکس عکس تصویر