آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۰۴۳۴ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸

  افشاگری عضو کرد پارلمان عراق؛ چرا بارزانی به اردن رفت؟

  یک عضو کرد پارلمان عراق اطلاعاتی را در خصوص اهداف سفر مسعود بارزانی به اردن منتشر کرده است.
  - اخبار بین الملل -

  به گزارش ذاکرنیوز، غالب محمد عضو پارلمان عراق از فراکسیون جنبش تغییر کردستان عراق در نوشتاری به بررسی اهداف سفر رئیس سابق اقلیم کردستان به اردن پرداخته است.

  وی گفته است که اردن تلاش می کند حمایت بارزانی را از اجرای دو پروژه مهم مدنظر خود در عراق به دست آورد.

  غالب محمد در تشریح این دو پروژه اعلام کرده است که تلاش هایی از سوی وزیر کنونی نفت عراق که زمانی در اردن سکونت داشته است در جریان است که روزانه 10 هزار بشکه نفت کرکوک با قیمت نازل به این کشور صادر شود، کمیسیون امور منابع طبیعی پارلمان عراق هم به شدت با چنین اقداماتی مخالف است. اردن در ادامه تلاش های خود به دنبال کسب حمایت حزب دموکرات کردستان عراق از این پروژه است، این در حالیست که ما معتقدیم نفت کرکوک باید در خدمت رفاه و اقتصاد کرکوک و مردمان آن باشد.

  عضو پارلمان عراق در ادامه به تشریح دومین پروژه مدنظر اردنی ها پرداخته و گفته است که اردن با حمایت وزیر نفت عراق تلاش می کند پروژه راهبردی خط لوله بصره به بندر عقبه را اجرایی کند، هزینه های اجرای این پروژه 18 میلیارد دلار تخمین زده شده است و قرار است از سوی عراق، تامین و سود آن در نهایت عاید اردن خواهد شد زیرا بخشی از نفت صادراتی از طریق این خط لوله باز هم با قیمت کمتر به اردنی ها داده خواهد شد.

  تمایل آلمان برای توسعه روابط با عراق/اقدام تامل برانگیز اردن در مراسم استقبال از بارزانی+عکس

  غالب محمد تاکید کرده است که وزیر نفت عراق باید در خصوص موضوعات فوق در پارلمان حضور یابد و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

  وی همچنین گفته است که مسعود بارزانی در حالیکه پست حکومتی ندارد به نام حکومت اقلیم کردستان به اردن سفر کرده است و نباید در این خصوص سکوت کرد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کردستان کردستان