آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۰۴۴۸ انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۹
  22 فروردین‌ ماه در قم صورت می‌گیرد

  برگزاری آیین بزرگداشت «40 فیلم، 40 فیلم‌ساز» همزمان با هفته «هنر انقلاب اسلامی»

  به گزارش ذاکرنیوز از قم، سید مهدی سیدین‌نیا ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته «هنر انقلاب اسلامی» در سالن جلسات حوزه هنری این استان برگزار شد با اشاره به اهمیت تمدن‌سازی در جامعه عنوان کرد: آنچه در بیانیه گام دوم انقلاب بسیار مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است مسئله تمدن است که با ساخت نظام فکری درست می‌توان به تمدن‌سازی مطلوب رسید.

  وی افزود: قم و تهران به دلیل جایگاه فرهنگی خاصی که در کشور دارند در مسئله ساخت نظام فکری در جامعه و شکل‌دهی به تمدن تأثیر بسزایی دارند؛ اثرگذاری تهران و قم از مرزهای آنان فراتر رفته است که این قضیه تلاش و برنامه‌ریزی فکری بیشتری را برای این دو شهر می‌طلبد.

  رئیس حوزه هنری استان قم اضافه کرد: آنچه همه دنیا پذیرفته‌اند این است که تمدن یک فرآیندی است که دارای عناصر مختلفی است و باید برای رسیدن به نوع مطلوب آن برنامه فکری صحیح و دقیق داشت.

  سیدین‌نیا ادامه داد: وجود افراد خلاق که از توانایی خوبی برای حل مسائل برخوردارند برای ترویج روحیه متمدن در جامعه لازم است، بر این مبنا هنر به عنوان یکی از پایه‌های اساسی در زمینه تمدن‌سازی است.

  وی با بیان اینکه اخلاق و ساختارهای سیاسی و حکومتی از مهم‌ترین مؤلفه‌های معرفتی و تمدنی هستند گفت: برای رسیدن به جامعه متمدن باید برای هنر سرمایه‌گذاری کرد ولی متأسفانه تاکنون شاهد سرمایه‌گذاری کلان در زمینه هنر و فرهنگ نبوده‌ایم.

  رئیس حوزه هنری استان قم بیان کرد: برپایی کارگاه نقاشی انقلاب اسلامی، نشست رسانه‌ای هفته هنر انقلاب، اجرای نمایش میدانی طوقی و مسافر، آیین بزرگداشت 40 فیلم 40 فیلم‌ساز، نمایشنامه‌خوانی انقلاب، اکران برگزیده آثار تصویری با موضوع انقلاب و دفاع مقدس، برگزاری چهل و دومین محفل طنز قمپز و جشنواره استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه هنری استان قم در هفته هنر انقلاب اسلامی است.

  سیدین‌نیا اظهار داشت: آیین بزرگداشت 40 فیلم 40 فیلم‌ساز نیز در در روز پنجشنبه 22 فروردین‌ماه ساعت 17 در مرکز همایش‌های شهرداری قم به مناسبت هفته «هنر انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود.

  انتهای پیام/78005/آ40

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها : سینما سینما قم