آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۰۹۵۵ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵

  هنرمند سال آذربایجان غربی با معیارهای انقلابی معرفی می‌شود

  رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: با هدف معرفی چهره های هنری ممتاز استانی هنرمند سال آذربایجان غربی با معیارهای انقلابی معرفی می‌شود.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از ارومیه، احد هوشمند قرباغ امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی اظهار داشت:  حضور در یادمان شهدا، دیدار با خانواده معظم شهیدان، نشست مطبوعاتی، جشن هنر و انقلاب و تجلیل از 5 هنرمند انقلابی برتر و یک هنرمند تأثیر گذار از جمله برنامه ها این هفته است.

  وی تصریح کرد: علاوه بر اینها برگزاری جشنواره‌های تجسمی، ویژه برنامه‌های دریچه با اکران 10 عنوان فیلم کوتاه، شمع‌های جاودان، اختتامیه سومین جشنواره موسیقی عاشقی، اختتامیه جشنواره شعر طنز لبخند نقلی، برگزاری سومین شب شعر طنز، ورک شاپ پوستر سازی، انجام مقالات مختلف هنری در مدارس و دانشگاه‌ها، آغاز تولید کتاب ضرب‌المثل‌های ترکی از دیگر برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی است.

  هوشمند افزود: برای انتخاب هنرمند سال آذربایجان غرب از میان 357 نفر تعداد42 هنرمند در 7 بخش به مرحله بررسی آثار رسیده و از این‌ بین نیز 11 هنرمند به مرحله داوری راه یافته‌اند.

  وی  بیان کرد:  تأثیرگذاری در جریان‌های هنری، برگزاری دوره‌های آموزشی، تولید اثر با معیار بالا و عکس‌العمل در قبال حرکت‌های  بومی و ملی، 5 شاخص و معیار انتخاب هنرمندان انقلابی است.

  چهره‌های شاخص هنر انقلابی قم تجلیل می‌شوندشهرکرد| اندیشه "شهید آوینی" هنر انقلابی و متعهد را به هنرمند امروز معرفی می‌کندهنر انقلابی؛ تعهد و دغدغه ایرانی و اسلامی

  احد هوشمند با اشاره به عملکردهای این اداره در سال 97 عنوان کرد: 218 اثر در مجموع تمام بخش‌های هنری استان، 94 عنوان برنامه فرهنگی با 308 اجرا با مجموع 3 هزار و 143 هنرمند در طول سال گذشته تولیدشده و در بخش آموزشی نیز 16 دوره آموزشی در شهرهای سلماس، نقده، چایپاره و ارومیه برگزار شده است. 

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir