آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۰۹۵۷ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۵
  مدیرعامل هلال احمر آذربایجان‌غربی:

  بیش از ۱۸ هزار نفر در آذربایجان‌غربی میثاق نامه بهرفت را امضا کردند

  سعید رهبرسوره امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از عوامل دخیل در تصادف‌ها عامل انسانی بوده در این ایام وظیفه همگان اصلاح و بهبود رفتارهای ترافیکی است.

  وی افزود: باید به این امر توجه شود که بهبود رفتارهای ترافیکی مخصوص به عید نیست و باید در کل ایام سال مورد توجه تمام رانندگان قرار گیرد.

  مدیرعامل هلال احمر آذربایجان‌غربی بیان کرد: طرح «بهرفت» با هدف بهبود رفتار ترافیکی در قالب کمپین «نه به تصادفات» از سوی سازمان جوانان هلال احمر در حال اجرا بوده و تاکنون با استقبال گسترده مردم و مقامات روبرو شده است.

  وی گفت: این طرح ملی حرکت مثبتی برای کاهش بروز تصادف جاده‌ای است و آگاهسازی جامعه نسبت به خطر سوانح رانندگی و تبعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن از مهمترین اهداف تشکیل آن به شمار می‌رود.

  رهبر سوره افزود: همچنین در این مدت 10 هزار و 768 نفر به خیمه‌های نماز، 14 هزار و 398 نفر به ایستگاه سلامت، یک‌هزار و 217 نفر به بخش سحاب و 13 هزار و 18 نفر در این مدت به خیمه دوستدار کودک مراجعه کردند.

  وی با اشاره به اینکه تاکنون 121 هزار و 191 عدد اقلام در بین مسافران توزیع شد، ادامه داد: در این مدت 47 هزار و 406 نقشه، 37 هزار و 903 بروشور و 35 هزار و 956 محصول آموزشی و انگیزشی در بین مسافران توزیع شد.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی بیان کرد: همچنین در این مدت 892 دختر و یک هزار و 38 پسر به عنوان اعضای داوطلب هلال احمر در پست‌های هلال احمر خدمات‌رسانی کردند.

  وی با اشاره به اینکه از ابتدای طرح ملی امداد و نجات نوروزی یک هزار و 485 مسافر حادثه دیده در جاده‌های این استان امدادرسانی شدند، گفت: اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت نوروزی در آذریایجان‌غربی آغاز شده و در قالب آن به 163 مورد حوادث جاده‌ای و 20 مورد سایر حوادث امدادرسانی شده است.

  مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در این حوادث 296 نفر مصدوم وجود داشت، ادامه داد: 87 نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.

  رهبر سوره با اعلام اینکه 53 نفر از مسافران اسکان اضطراری داده شدند، اظهار کرد: همچنین در این مدت 19 نفر از حادثه دیدگان سرصحنه تصادف فوت شدند.

  وی بیان کرد: سه هزار و 623 نفر روز نیروی عملیاتی، 640 دستگاه به روز آمبولانس، 242 خودروی به روز نجات و 60 خودوری به روز کمک‌دار در این عملیات‌ها حضور داشتند.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی بیان کرد: همزمان با ایام نوروز، 32 پایگاه ثابت امداد و نجات و 33 پست راهنمایی مسافران آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی است.

  وی افزود: سه هزار و 600 نفر روز نیروی امدادگر متخصص، نجاتگر، پزشک داوطلب و عوامل امدادی در طرح ملی امداد و نجات هلال احمر در پایگاه‌های هلال احمر آماده باش هستند.

  رهبر سوره اضافه کرد: 680 دستگاه آمبولانس مجهز به جدیدترین تجهیزات پزشکی، 280 دستگاه خودروی نجات، 440 دستگاه خودروی امدادی و یک فروند بالگرد از جمله تجهیزات فعال هلال احمر آذربایجان غربی در ایام نوروز است.

  وی اظهار داشت: کمک به کاهش تلفات سوانح جاده‌ای، ارتقای سطح کیفی خدمات هلال‌احمر و افزایش رضایتمندی مراجعان و خدمات گیرندگان از اهداف اصلی برنامه‌های هلال احمر در ایام نوروز است.

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: این طرح سعی دارد از طریق ارتقای آگاهی و نگرش اعضا، از خود آنان کمک بگیرد و این آگاهی را به دیگر افراد جامعه منتقل کند تا سرانجام شاهد تغییر رفتار ترافیکی باشیم.

  وی افزود: کمپین نه به تصادفات جاده ای در راستای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر با شعار «بی گدار به جاده نزنیم،‌ ظریف برانیم» یکی از طرح‌هایی است که در ایام نوروز با هدف آگاه‌سازی مردم جهت پیشگیری از وقوع سوانح در سراسر کشور در حال برگزاری است.

  رهبرسوره گفت: طرح امداد و نجات نوروزی در 25 اسفندماه سال 1397 آغاز شده است و تا 16 فروردین ماه 1398 با 32 پست ثابت و سیار و بیش از 2 هزار و 50 نفر از اعضای داوطلب در آذربایجان‌غربی ادامه داشت.

  وی بیان کرد: هدف اصلی از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی آگاه‌سازی جهت پیشگیری از وقوع سوانح و حوادث است و ساختار این طرح دارای چهار بخش سلامت‌ محور، ایمنی محور و فرهنگی و اطلاع‌رسانی است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir