آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۱۰۲۸ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵

  مقام سابق آمریکایی: هدف اقدام علیه سپاه تقویت نتانیاهو در انتخابات است

  مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا اقدام دولت این کشور علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تقویت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در انتخابات فلسطین اشغالی دانسته است.
  - اخبار بین الملل -

  به گزارش ذاکرنیوز، «بن رودز»، مشاور امنیت اسبق آمریکا به اقدام دولت کشورش برای معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان گروه اصطلاحاً «تروریستی» واکنش نشان داده و آن را اقدامی «پرتبعات» دانسته که در راستای تقویت «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در انتخابات فلسطین اشغالی انجام شده است. 

  رودز در توئیتر نوشت: «یک بار دیگر ترامپ تصمیم مهمی گرفته که هدف سیاسی عینی آن تقویت خودش و نتانیاهو در آستانه انتخابات اسرائیل است. تصمیم‌های مهم نبایستی به این دلیل و به این نحو گرفته شوند.»

  نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از این تصمیم استقبال کرد و در توئیتر نوشت ترامپ این اقدام را بر اساس درخواست او انجام داده است. 

  واکنش نتانیاهو به اقدام وقیحانه کاخ سفید علیه سپاه پاسداران ایرانظریف: تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران هدیه‌ای به نتانیاهو بودسفیر سابق انگلیس در سوریه: اقدام ترامپ علیه سپاه با هدف کمک به نتانیاهو است

   

  دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه 19 فروردین‌ماه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی خود اضافه کرد. این اقدام علی‌رغم مخالفت‌های پنتاگون و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و به مرکزیت «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا و «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید صورت گرفت.

  این نخستین بار است که دولت آمریکا بخشی از نیروهای مسلح رسمی یک کشور را سازمان اصطلاحاً «تروریستی» معرفی می‌کند. دولت آمریکا بعد از ناکامی در پیشبرد اهدافش در منطقه سیاست اعمال فشار بر گروه‌های فعال در مبارزه با تروریسم را در دستور کار قرار داده است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ترامپ ترامپ