آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۱۸۷۲ انتشار : ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۳
  سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی:

  کولاک و باد شدید علت سقوط بالگرد مرزبانی در ارومیه بوده است

  به گزارش ذاکرنیوز از ارومیه، حوالی ساعت 11 و 58 دقیقه صبح امروز مورخ ۲۱ فروردین یک فروند بالگرد 214 هواناجا در منطقه مرزی دالامپر ارومیه حین جابجایی نیروهای مرزبانی دچار سانحه شده و منجر به شهادت کمک خلبان این بالگرد به نام شهید شهسواری و مجروح شدن هشت نفر دیگر از سرنشینان آن شد.

  سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، در تشریح جزئیات سقوط بالگرد هواناجا در ارومیه گفت: صبح امروز یک فروند بالگرد هواناجا که جهت تعویض اکیپ‌های نیرویی واحدهای هنگ مرزی ارومیه اعزام شده بود، در شرایط سخت جوی در کوه‌های دالامپر دچار سانحه شد که در این سانحه کمک خلبان به درجه رفیع شهادت نائل شد و هشت نفر از سرنشینان پرسنل مرزبانی دچار مصدومیت‌های سطحی شدند.

  فردین پیری ادامه داد: دو نفر از مصدومین با همکاری تیم واکنش سریع مرزبانی و سپاه پاسداران به صورت هوایی جهت مداوا به بیمارستان عارفیان ارومیه منتقل شدند.

  وی با اشاره به وضعیت مصدومین حادثه خاطر نشان کرد: مصدومان منتقل شده در بیماستان بستری بوده و حالشان مساعد است و 6 مصدوم دیگر که دچار جراحات سطحی شده بودند نیز در پاسگاه مرزی مستقر شده و حال عمومی آنها خوب گزارش شده است‌.

  سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هیچ گونه مشکل امنیتی در مرزهای استان وجود نداشته و سقوط این بالگرد ربطی به موضوعات امنیتی ندارد، اظهار کرد: یک فروند بالگرد به همراه مسؤولان امنیتی بلافاصله جهت بررسی دقیق حادثه به منطقه اعزام شد که وجود کولاک و باد شدید را علت اصلی انحراف و سقوط بالگرد حین برخواستن از زمین عنوان کردند.

  وی با بیان اینکه در منطقه سقوط بالگرد بالای ۶ متر برف وجود دارد و امکان دسترسی زمینی به منطقه سقوط بالگرد وجود نداشته است، اظهار کرد: با توجه به شرایط مذکور حین حادثه از طریق امداد هوایی اقدام شده است.

  به گزارش ذاکرنیوز، مرزبانان غیور با خدمت مقتدر در مناطق بسیار صعب‌العبور و کوهستانی پوشیده از برف آذربایجان‌غربی، امنیت کامل مرزهای کشورمان را تامین می‌کنند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir