آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۲۰۴۰ انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴

  ماراتن انتخابات در هند آغاز شد +عکس

  به گزارش ذاکرنیوز، با شروع اولین مرحله از انتخابات چند مرحله‌ای در شبه قاره هند به منظور تعیین تکلیف ۵۴۳ کرسی پارلمان این کشور، از امروز طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین انتخابات در جهان آغاز شده است.

  بنا بر نوشته «رویترز»، در انتخابات سراسری هند که از امروز تا ۲۹ اردیبشهت برگزار می‌شود، «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند به دنبال پیروزی دوباره و ادامه نخست‌وزیری است.

  بنا بر این گزارش، با شروع مرحله اول این انتخابات، صف‌های طولانی در بسیاری از مناطق اخذ رای در هند وجود دارد.

  انتخابات هند در هفت مرحله برای تعیین ۵۴۳ کرسی برگزار می‌شود تا قانونگذاران محلی و همچنین فدرال در ۲۰ ایالت هند انتخاب شوند.

  نزدیک به ۹۰۰ میلیون نفر از جمعیت ۱.۳ میلیارد نفری هند واجد شرکت در این انتخابات هستند و در مرحله اول انتخابات، ۱۴۲ میلیون نفر در این رقابت شرکت خواهند کرد.

  قرار است چهار روز بعد از آخرین روز انتخابات (۲۹ اردیبهشت) در هند، نتیجه این انتخابات سراسری اعلام شود.

  برخی نظرسنجی‌های انتخاباتی حاکی از آن است که علیرغم مشکلات و نارضایتی اقتصادی در هند، «حزب مردم هند» (وابسته به نخست‌وزیر) در قیاس با رقبایش پیشتاز و از شانس بیشتری برخوردار است.

  انتخابات هند در حالی شروع شده که در روزهای اخیر مناطقی از شبه قاره هند با ناامنی‌هایی مواجه بوده است.

  روز سه شنبه بر اثر انفجار یک بمب در شرق هند، یکی از قانونگذاران محلی به همراه چهار نیروی امنیتی کشته شدند، انفجاری که از نظر مقام‌های هند توسط «شورشیان مائوئیست» انجام شده است.

  درگیری‌های روز سه شنبه در «جامو و کشمیر» تنها ایالت با اکثریت مسلمان هند هم دو کشته بر جا گذاشت و مقام‌ها را به تشدید تدابیر امنیتی واداشته است.

   

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :عکس عکس