آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۳۴۷۲ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹

  چهره سال 97 هنر انقلاب در آذربایجان شرقی معرفی می‌شود

  رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت بازخوانی مبانی و مفاهیم انقلاب اسلامی است و چهره سال 97 هنر انقلاب در آذربایجان شرقی معرفی می‌شود.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از تبریز، محمدحسین بلاغی شامگاه شنبه در دیدار هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز با اشاره به هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: هفته هنر انقلاب اسلامی، فرصت بازخوانی مبانی و مفاهیم انقلاب اسلامی است.

  وی افزود: هنر متعهد و انقلابی در صدد این است تا مبانی انقلاب را بازنشر و ابلاغ کند و در پی مطالب و وقایع روز عکس‌العمل مناسب و مطلوب نشان دهد تا جریانات انقلابی را به خوبی پیش ببرد.

  رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه هنرمندان به عنوان افسران در جنگ نرم نقش به‌سزا و موثری دارند، ادامه داد: هنرمندان در وقایع روز حرکت‌های مهم و بزرگی انجام می‌دهند که نمونه این اقدامات را می‌توان در اقدامات ارزشمند هنرمندان در جریان تحریم سپاه پاسداران مشاهده کرد.

  جشنواره علمی، فرهنگی هنری کودکان کار و خیابانی "باز باران" در یزد آغاز شدنشست هم‌اندیشی هنرمندان بسیجی با جانشین سازمان بسیج مستضعفین برگزار شدآیت‌الله علم‌الهدی: هنرمند برای تولید آثارش ابتدا باید بازارسنجی کند: هنر انقلاب در کانون توجه باشد
  وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برنامه‌های هفته هنر انقلاب در استان تشریح کرد: برنامه‌های متعددی از جمله نشست‌های تخصصی سینما و فیلم،  جلسات شعر و داستان، جلسات تخصصی هنرهای تجسمی، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد هنری و نمایشی و سایر برنامه‌های تخصصی در حوزه هنری آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

  بلاغی در ادامه به برگزاری جشن بزرگ هنر انقلاب در استان خبر داد و گفت: این جشن روز سه شنبه ساعت 18 با حضور آحاد مختلف مردم و اهالی فرهنگ و هنر برگزار می‌شود که در این جشن ضمن معرفی و تجلیل از چهره هنر انقلاب سال 1397 ، آثار ادبی و هنری رونمایی می‌شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir