آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۴۱۰۸ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱

  حجم آب سد زاینده‌رود به 469 میلیون مترمکعب رسید

  منصور شیشه‌فروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: روز گذشته جلسه مدیریت بحران استان برگزار و شرایط جوی تا آخر فصل بهار تبیین شد، پس از 11 سال خشک‌سالی متوالی امسال شاهد بارش‌های خوبی هستیم، زمین اشباع از آب است و با هر بارشی روان‌آب ایجاد می‌شود.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و امور آب ابلاغ شد مسیل‌های آب را مورد بررسی قرار دهند و هرکجا مسیر طبیعی مسدود شده بازگشایی شود، به اداره آب منطقه‌ای ابلاغ شد هر تجاوزی به حریم رودخانه شناسایی و با همکاری مقامات قضایی آزاد شود.

  وی تصریح کرد: با توجه به آب‌گیری طرح‌های آبخیزداری، مقرر شد اداره آبخیزداری و منابع طبیعی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایمنی طرح‌ها در سطح استان را مورد بررسی و برای استفاده حداکثری از آب در حوزه‌ها برنامه‌ریزی کنند.

  شیشه‌فروش با اشاره به این‌که باوجود این بارش‌ها صرفه‌جویی در مصرف آب نباید فراموش شود، عنوان کرد: امروز حجم آب سد زاینده‌رود 469 میلیون مترمکعب است و با توجه به ظرفیت سد 1 میلیارد و 400 میلیون مترمکعبی سد زاینده‌رود هنوز زمان زیادی تا آب‌گیری کامل سد باقی مانده است.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: در جلسه شورای بحران به شهرداری‌ها تأکید شد طرح‌ جمع‌آوری آب‌های سطحی را اجرا کنند تا بارش‌ها هدایت و در سپتینگ‌ها برای آبیاری درختان در زمان خشکی ذخیره شود.

  وی یادآور شد: در حال حاضر برق و ارتباط مخابراتی دو روستای کاهگان و وزوه در منطقه پشت‌کوه فریدون‌شهر به علت سیل‌بردگی جاده قطع است که امکانات ضروری برای آن‌ها تأمین شده و شرکت توزیع برق در حال پیگیری جهت حل مشکل ظرف چند روز آینده هستند.

  حضور استان اصفهان در کنار استان‌های سیل‌زده

  شیشه‌فروش عنوان کرد: در ادامه کمک‌ به استان‌های سیل‌زده ستاد معین مدیریت بحران استان اصفهان در شهر اهواز مستقر هستند و بالغ‌بر 400 نفر نیروی امدادی با بیش از 150 دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی حمل‌ونقل در حال تحکیم‌بخشی رودخانه کارون، تخلیه پساب از خانه‌ها و معابر و احداث سیل‌بندها هستند.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به این‌که هماهنگی نیروهای مستقر در اهواز با ستاد مدیریت بحران است گفت: 2 دستگاه کمپرسی، یک دستگاه بیل مکانیکی، یک دستگاه لودر، 5000 گونی از شرکت برق منطقه‌ای و یک ژنراتور برق 250KVA از شرکت مخابرات به استان خوزستان اعزام شده‌اند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :اصفهان