آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۴۲۹۷ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱

  پیش‌شرط کره جنوبی برای پیوستن کره شمالی به صندوق بین‌المللی پول

  کره شمالی پیش شرط حضور کره شمالی در صندوق بین‌المللی پول را مطرح کرد.
  - اخبار بین الملل -

  به گزارش ذاکرنیوز به نقل از یونهاپ، یک مقام ارشد کره جنوبی گفت کره شمالی تنها در صورتی می‌تواند به صندوق بین المللی پول بپیوندد که خلع سلاح کرده و شرایط فضای باز اقتصادی را ایجاد کند.

  کیم هوی جئونگ، معاون وزیر در امور بین الملل در وزارت دارایی کره جنوبی روز شنبه در جلسه ای با خبرنگاران در حاشیه نشست بهاره صندوق بین المللی پول در بانک جهانی در واشنگتن گفت: اول از همه اولویت مذاکرات درخصوص خلع سلاح است.

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه و پس از ابراز تمایل رهبر کره شمالی برای نشست دیگری با وی گفت که سومین دیدار با کیم جونگ اون خوب خواهد بود.

  توییت ترامپ در واکنش به سخنرانی روز جمعه کیم در پارلمان منتشر شد. رهبر کره شمالی در این سخنرانی گفته بود که در صورت ایجاد نگرش صحیح و روش مناسب از سوی آمریکا او مایل به سومین نشست با ترامپ است.

  ترامپ در توییت خود نوشت: من با رهبر کره شمالی موافقم که روابط شخصی ما همچنان بسیار خوب است و شاید اصطلاح "عالی" برای توصیف آن دقیقتر باشد و اینکه سومین نشست برای درک کامل این موضوع که هرکدام از ما چه موضعی داریم خوب خواهد بود.

  وی در ادامه افزود: کره شمالی پتانسیل قابل توجهی برای رشد فوق العاده، موفقیت اقتصادی تحت رهبری رئیس کیم دارد. من منتظر آن روز هستم، که می‌تواند زود باشد، زمانی که امکان برچیدن تسلیحات هسته‌ای و تحریم‌ها وجود داشته باشد، و بعد از آن شاهد تبدیل شدن کره شمالی به یکی از موفقترین کشورهای دنیا بود.

  مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که او اطمینان دارد دو کشور در مذاکرات هسته‌ای خود پیشرفت خواهند کرد و اینکه باوجود نشست هانوی به مذاکره ادامه خواهند داد.

  فرصت رهبر کره شمالی به آمریکا برای منعطف‌تر شدنانتقاد کره شمالی از خرید جنگنده‌های اف-35 توسط سئول

   

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :ترامپ ترامپ