آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۴۶۲۸ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲

  کرمان| حمله ملخ‌ها به منوجان و قلعه گنج کاملا تحت کنترل است

  مدیرکل جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه حمله ملخ‌ها به منوجان و قلعه گنج کاملا تحت کنترل است گفت: تمام مناطق جنوب استان کرمان توسط نیروهای جهاد کشاورزی در حال کنترل و شناسایی کانون‌های ملخ است و تا‌کنون هیچ خسارتی وارد نشده است.
  - اخبار استانها -

  سعید برخوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ذاکرنیوز در جیرفت اظهار داشت: حمله ملخ‌ها به شهرستان‌های منوجان و قلعه‌گنج از بهمن‌ماه سال گذشته شروع شده و کاملا تحت کنترل است.

  مدیرکل جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با بیان اینکه کانون‌های ملخ شناسایی و در صورت لزوم سم‌پاشی می‌شوند گفت: حمله ملخ‌ها کاملا تحت کنترل است و تا‌کنون 15 کانون شناسایی و  800 هکتار سم‌پاشی انجام شده است.

  وی با اشاره به اینکه تمام مناطق جنوب استان کرمان توسط نیروهای جهاد کشاورزی در حال کنترل و شناسایی کانون‌های ملخ است و تا‌کنون هیچ خسارتی وارد نشده است افزود: دو نوع ملخ داریم، ملخ‌های مهاجر که از یمن، امارات و عربستان با آنها مبارزه نکرده‌اند از طریق دریا وارد شده و تعدادی نیز وارد جنوب استان کرمان شده‌اند.

  برخوری با بیان اینکه در منطقه جازموریان نیز کانون ملخ وجود دارد که در این کانون تخم‌گذاری می‌کنند خاطر‌نشان کرد: در مرحله پورگی سم‌پاشی می‌شود که یک کانون آن در منوجان شناسایی و سم‌پاشی شده است.

  10 هزار هکتار اراضی استان بوشهر علیه ملخ صحرایی سم‌پاشی می‌شود11 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی می‌شودبهار 98| "آبشار آب ملخ" شاهکار عجیب طبیعت سمیرم+تصاویر

  وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای کنترل ملخ‌ها و جلوگیری از خسارت انجام می‌دهیم گفت: اما با توجه به بارش‌های اخیر این احتمال وجود دارد که کانونی شناسایی نشود و دچار خسارت شویم.

  مدیرکل جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان بیان کرد: هواپیمای سم‌پاشی در فرودگاه جیرفت مستقر است و در صورتی که حمله ملخ‌ها شدت پیدا کند، سم‌پاشی هوایی انجام می‌شود و اگر شدت آن کم باشد با ماشین سم‌پاشی انجام می‌شود.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان