آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۵۰۷۲ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱

  امام جمعه کرمان: از ترویج خرافات در برگزاری جشن‌های مذهبی پرهیز شود

  امام جمعه کرمان با بیان اینکه از ترویج خرافات در برگزاری جشن‌ها به شدت پرهیز شود گفت: در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان باید مواظبت کرد تا نشاط و شادابی مردم مهدوی باشد و از حدود اسلامی خارج نشود.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در جلسه ستاد شعبانیه استان کرمان با تبریک ولادت حضرت علی‌اکبر(ع)، روز جوان و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: میلاد با سعادت امام زمان(عج) را در پیش داریم.

  وی با بیان اینکه در رابطه با مهندسی اسلام از آغاز تا نجات جهان بحث‌های زیادی وجود دارد که باید در این زمینه اطلاعات خود را افزایش بدهیم گفت: در کشور بعد از انقلاب شاهد رشد و افزایش چشمگیر توجه مردم به مناسبت‌های مذهبی به‌ویژه نیمه شعبان هستیم.

  مراسم نیمه شعبان در کرمان برگزار می‌شودفرماندار کرمان: برگزاری جشن‌های شعبانیه نیازمند تولید محتوای فرهنگی استشهر قم آماده برگزاری جشن نیمه شعبان است

  امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه فضاها به زیبایی آذین‌بندی می‌شود که قبل از انقلاب این گونه نبود افزود: در برگزاری این جشن‌ها باید مواظبت کرد تا نشاط و شادابی مردم مهدوی باشد و از حدود اسلامی خارج نشود و متولیان و بانیان جشن‌ها باید در این زمینه همت بیشتری داشته باشند تا جشن‌ها با محتوا برگزار شود.

  وی با بیان اینکه اگر مراقبت نکنیم اتفاقات در بعضی جشن‌ها ممکن است تبدیل به یک فرهنگ شود که در آینده نتوانیم جلوی آن را بگیریم و این مسئله مشکلات زیادی ایجاد می‌کند گفت: پایگاه‌های صلواتی بهتر است با شناسنامه فعال شوند و لیست آنها با نظارت نیروی انتظامی بررسی شود.

  علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه بعضی اتفاقات در جشن‌ها با روح دینی مردم هم‌خوانی ندارد بیان کرد: هر نشاطی مورد تایید نیست و البته باید جایگزین این برنامه‌ها را به مردم معرفی کرد.

  وی با بیان اینکه مداحان باید توجه کنند که در مراسم جشن نباید همان‌گونه مداحی کنند که در مراسم عزاداری مداحی می‌کنند عنوان کرد: از ترویج خرافات در برگزاری جشن‌ها به شدت پرهیز شود چرا که در بعضی جشن‌ها شاهد خرافاتی هستیم که هیچ هم‌خوانی با روح اسلام ندارد.

  نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه اسلام یک دین بسیار غنی است و نباید اجازه دهیم خرافات وارد آن شود گفت: از لهو و لعب در جشن‌های شعبانیه جلوگیری شود و توجه داشته باشیم که بخشی از نیمه شعبان جشن و نشاط است اما بخش دیگر آن ذکر و دعا است که مساجد باید برای آن برنامه داشته باشند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان