آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۵۶۷۷ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵

  61 هسته فناور در دانشگاه‌های آزاد استان کرمان مشغول فعالیت هستند

  رئیس دانشگاه آزاد کرمان با بیان اینکه دانشگاه آزاد در استان کرمان دو شرکت دانش‌بنیان ثبت شده و دو شرکت در حال ثبت دارد گفت: 61 هسته فناور در دانشگاه‌های آزاد استان مشغول فعالیت هستند.
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، حمدالله منظری‌توکلی عصر امروز در شورای دانشگاه آزاد استان کرمان که با حضور ولایتی مشاور رهبرمعظم انقلاب در امور بین‌الملل و رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد و زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: دانشکده پزشکی از سال 92 در دانشگاه آزاد کرمان راه‌اندازی شده است.

  وی با بیان اینکه در آینده رشته‌های پیراپزشکی در دانشگاه نیاز است گفت: باید مقدمات راه‌اندازی این رشته در دانشگاه فراهم شود و امکانات لازم برای راه‌اندازی آن وجود دارد.

  رئیس دانشگاه آزاد کرمان با اشاره به اینکه همکاری خوبی بین دانشگاه‌های کرمان وجود دارد عنوان کرد: 119 دانشگاه در استان کرمان وجود دارد و با تمام این دانشگاه‌ها تعامل و همکاری داریم.

  وی با بیان اینکه استان کرمان 13 واحد و مرکز دانشگاه آزاد دارد که در 934 رشته فعال دارند افزود: 167 هزار و 333 نفر از بدو تاسیس دانشگاه آزاد در کرمان تاکنون دانشجو داشته‌ایم و در حال حاضر 30 هزار و 827 نفر دانشجو داریم که 8 هزار و 284 نفر دانشجو ورودی امسال هستند.

  منظری‌توکلی با اشاره به اینکه 757 نفر اعضای هیئت علمی دانشگاه هستند گفت: هزار و 228 نفر دانش‌آموختگان دانشگاه‌های سما و 5 هزار و 180 نفر دانش‌آموزان مدارس سما در کل استان هستند.

  وی با بیان اینکه دو شرکت دانش‌بنیان ثبت شده و دو شرکت در حال ثبت در استان داریم و 61 هسته فناور در دانشگاه‌های آزاد استان مشغول فعالیت هستند افزود: در دانشگاه آزاد کرمان سامانه آزمایشگاه‌های همکار تشکیل شده و تمام دانشگاه‌ها وسایل خود را در این سامانه ثبت کردند.

  جشن روز دانشجو در دانشگاه آزاد کرمان به‌روایت تصویرتریبون آزاد مطالبه‌گری در دانشگاه آزاد کرمان برگزار شد+تصاویردانشگاه آزاد کرمان با کاهش 12 میلیارد تومانی درآمد روبه‌رو است

  در این جلسه رضا قدیری رئیس دانشگاه آزاد واحد انار با بیان اینکه واحد انار هزار و 200 دانشجو دارد که در شمال استان واقع شده است اظهار داشت: در این دانشگاه یک نیروگاه 100 کیلوواتی خورشیدی احداث شده تا برای دانشگاه درآمدزایی داشته باشد.

  رئیس دانشگاه آزاد واحد انار با بیان اینکه هنوز مجوز فنی نیروگاه مانده است گفت: در سال قبل گلخانه هیدروپونیک هوشمند نیز به مساحت 4 هزار و 250 مترمربع در این دانشگاه راه‌اندازی شده است.

  علی یعقوبی‌پور رئیس دانشگاه آزاد واحد سیرجان در این جلسه با اشاره به اینکه سیرجان در مرز استان‌های فارس و هرمزگان قرار گرفته است اظهار داشت: در سال 97 مرکز آموزش‌های کوتاه مدت واحد راه‌اندازی شده است و کار آموزش‌های تخصصی بدو استخدام و حین استخدام شرکت‌ها را هم انجام می‌دهیم.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان