آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۵۹۲۸ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۷

  جریمه غیرقابل بخشش برای کتمان درآمد مودیان مالیاتی

  شاکررضا مریدی بعداز ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: در اجرای ماده 192 قانون مالیات‌های مستقیم، مودیانی که دارای کتمان درآمد باشند، مشمول جریمه غیرقابل بخشودگی معادل 30 درصد مالیات متعلق می‌شوند.

  وی افزود: همچنین در راستای اجرای بند 2 ماده 274 قانون مالیات‌های مستقیم، کتمان درآمد جرم مالیاتی محسوب، و مرتکبین این جرم به مجازات‌های درجه 6 محکوم می‌شوند.

  مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان بیان داشت: با اجرای ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی، شهرداری‌ها، موسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سایر اشخاص حقوقی اعم از دولتی و غیردولتی موظفند اطلاعات تحصیل درآمد و دارایی اشخاص را از طریق سامانه به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند.

  مریدی تاکید کرد: با اجرای صددرصدی این مهم، درصد فرارهای مالیاتی و کتمان درآمد به حداقل می‌رسد.

  وی بابیان اینکه نمی‌توان وجود فرار مالیاتی را در کشور انکار کرد‌، بیان داشت: اما با اجرای این قانون، فرار مالیاتی به حداقل ممکن رسیده است.

  مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی مالیات و تعامل با مودیان مالیاتی نیز گفت: در سال‌جاری نیز مانند سال گذشته برگزاری جلسات مختلف با همکاری شهرداری‌ها و مناطق آزاد و اطلاع‌رسانی به مودیان درخصوص انجام تکالیف قانونی خصوصا تسلیم اظهارنامه مالیاتی و ارتباط بیشتر با اصحاب رسانه ادامه دارد تا بتوانیم مانند پارسال در بخش تسلیم اظهارنامه الکترونیکی مشاغل، رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص دهیم.

  مریدی درخصوص آخرین وضعیت کارت‌های بازرگانی و فرارهای مالیاتی در این حوزه نیز گفت: با توجه به تفویض اختیار سال گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت هرمزگان به رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، اقدامات مناسبی باهمکاری این سازمان در هرمزگان صورت گرفته است.

  وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان باتوجه به تفویض اختیار مذکور درصورت عدم مراجعه و تعیین تکلیف کارت‌های بازرگانی، این کارت‌ها را ابطال می‌کند.

  مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان اظهار داشت: از 74 کارت بازرگانی که به سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان معرفی شده‌اند، تاکنون تعدادی ابطال، و تعدادی نیز جهت تعیین تکلیف مراجعه کرده‌اند که این روند ادامه دارد.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :مالیات هرمزگان