آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۵۹۴۱ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹

  ارتش در عرصه قطع وابستگی از بیگانه موفق عمل کرد

  به گزارش ذاکرنیوز از کرمان، امیر سرتیپ مهدی معمارباشی امروز در مراسم رژه روز ارتش اظهار داشت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سال ۵۷ در هم پیچنده زمام طاعوت و طاغوتیان شد و بدخواهان، دشمنان، معاندین و ضد انقلاب که منافع خود را بر اثر این دگرگونی بزرگ در خطر دیدند درصدد برآمدند تا با اجرای توطئه‌های متعدد و مختلف این نهال نوپای انقلاب را ضعیف و به شکست منجر کنند.

  وی افزود: در بین همه این توطئه‌های گوناگون دسیسه انحلال ارتش و ایجاد ارتش بی طبقه توحیدی بیشتر نمایان بود اما درایت، دوراندیشی، دشمن شناسی، بصیرت امام راحل موجب شد، خط بطلانی بر این توطئه کشیده شود و خیلی زود توانستند کام شیرین دشمن را تبدیل به  تلخی کنند.

  معمارباشی گفت: با پیام تاریخی امام راحل و به یادگار ماندن آن خط بطلانی بر توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن کشیده شد و امام بر این باور واقف بودند که ارتش نیروهای نظامی در کشور ستون و رکن دفاع از کیان و ارزش‌های مقدس انقلاب اسلامی، بازوی توانمند انقلاب و در خدمت انقلاب و مردم سرافرار کشور هستند و نباید دستاویز گروه‌های ضد انقلاب و توطئه‌های بیگانه و استکبار جهانی قرار گیرند.

  وی تصریح کرد: به این ترتیب با نامگذاری ۲۹ فرودین به‌عنوان روز ارتش برگ زرینی در تاریخ انقلاب نگاشته شد و اکنون ارتش انقلابی پدید آمده بود.

  فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش در کرمان تأکید کرد: ارتش در طول ۴۰ ساله عمر بابرکت انقلاب اسلامی همواره و همگام با ملت و امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و انقلابی عمل کرده و انقلابی مانده و انقلابی خواهد ماند و کارنامه درخشان ارتش در سال‌های پرافتخار خود مؤید همین امر است.

  معمارباشی عنوان کرد: ارتش در مبارزه با ضد اتقلاب داخلی و چه در عرصه دفاع مقدس همراه با خیل عظیم رزمندگان اسلام و چه در عرصه سازندگی و رسیدن به خودکفایی، خوداتکایی و قطع وابستگی از بیگانه موفق عمل کرده است.

  وی عنوان کرد: ارتش در عرصه نیروی زمینی، آمایش سرزمینی یگان‌ها، تغییر در ساختار سازمان، تیپ‌های متحرک و هجومی، ساخت انواع سلاح‌ها، انواع نفربر، تانک‌های زرهی، نصب سامانه‌های دید در شب روی بالگردهای هوانیروز، تعمیر و نگهداری سامانه‌های هوایی، ساخت انواع جنگنده‌های قاهر، آذرخش و کوثر در نیروی دریایی، تغییر در راهبرد نیروی دریایی و تبدیل آن به یک نیروی فرامنطقه‌ای و ... فضای هوایی کشور را به امن‌ترین فضای هوایی در منطقه تبدیل کرده است .

  فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش در کرمان افزود: حضور مقتدرانه در مرزهای کشور به همراه سایر نیروهای مسلح کشور، اجرای طرح مردم‌یاری و کمک به هموطنان در بحران‌های گذشته و پیش رو، تربیت نسل جوان و برومند این سرزمین، آماده بودن آنان برای آینده‌ای درخشان و با اقتدار در پادگان‌ها موجب شده که فرمانده کل قوا این اقدامات ارزشمند را به ارتش متدین و کارآمد تعبیر کنند.

  معمارباشی اظهار کرد: امروز نیروهای مسلح و پرافتخار کشورمان، ارتش سرافراز، سپاه سربلند، نیروی انتظامی دلاور و همیشه در صحنه آماده‌تر از گذشته با توان دفاعی و رزمی بالا آماده است از کیان و مرز و خاک میهن، ارزش‌های پاک و مقدس جمهوری اسلامی ایران، حریم ولایت و گوش به فرمان مقتدای خود پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان فرامنطقه‌ای و منطقه‌ای بدهند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :کرمان