آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۶۰۰۵ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۲

  افتتاح 41 طرح بهداشتی درمانی در زنجان

  به گزارش ذاکرنیوز از زنجان، پرویز قزلباش بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران به در پیش بودن هفته سلامت اشاره و اظهار کرد: برنامه‌های این هفته با شعار مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت اجرا می‌شود. 

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه موضوع عدالت در سلامت بعد از انقلاب بیشتر مورد توجه قرار گرفت، به طوری که این موضوع مورد توجه عموم هم قرار گرفت، افزود:  فراهم شدن زمینه دسترسی همگانی به سلامت از جمله شاخص‌های عدالت در سلامت است.

  وی با تشریح اقدامات انجام شده طی چهار دهه بعد از انقلاب در حوزه بهداشت و درمان گفت: اجرای طرح‌های سلامت بعد از انقلاب در قالب‌های مختلف عملیاتی شده است.

  قزلباش با بیان اینکه عدالت در سلامت را مورد توجه همه دولت‌ها است، افزود: هر کشوری متناسب با امکانات در این راستا حرکت می‌کند.

   

  *شبکه مراقبت‌های بهداشتی تعریف شده برای کشور جزو افتخارات است

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ادامه داد: مراقبت‌های بهداشتی اولیه تعریف در شبکه بهداشت کشور ما عادلانه است که از افتخارات کشور است، چرا که در این حوزه تبعیض وجود ندارد.

  وی از برنامه‌ریزی برای افتتاح 41 پروژه از مجموع 226 پروژه تعریف شده برای استان در قالب طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها طی هفته آینده به صورت سراسری با مرکزیت چابهار افتتاح خواهد شد.

  قزلباش با تاکید بر اینکه زیر ساخت‌های حوزه سلامت استان طی چند سال گذشته بازسازی شده است، افزود: هر چند ممکن است این زیرساخت‌ها در آینده نیازمند بازنگری و بهبود وضعیت باشند ولی طبق برنامه‌ طراحی انجام شده برای این مقطع این وضعیت قابل قبول است.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تعداد تخت‌های بیمارستانی استان زنجان را یک هزار و 700 تخت اعلام و تصریح کرد: بر اساس طراحی انجام شده، این تعداد باید به بیش از ۳ هزار تخت برسد، چرا که شاخص‌ها در حال تغییر هستند.

   

  *لزوم ورود بخش خصوصی به حوزه درمان

  وی با بیان اینکه در ساخت و سازهای حوزه درمان باید به سمت غیر دولتی حرکت شود، ادامه داد: الان درصد فعالان بخش خصوصی و خیریه حوزه سلامت استان به ۳۰ تا ۳۵ رسیده و تحقق اهداف نیازمند کار بیشتری است

  قزلباش ورود بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت را نیازمند امنیت سرمایه‌گذاری و همچنین پایداری سیاست‌گذاری در این حوزه دانست و تاکید کرد: کشور ما در جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این حوزه موفق نبوده است که علاوه بر ناپایداری سیاست‌ها، تعرفه‌ها هم در این عدم موفقیت تاثیرگذار  بوده است.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :زنجان زنجان