آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۶۰۴۷ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹

  آیت‌الله مصباح یزدی: علوم متناسب با نیازهای روز در حوزه تدوین شود

  رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی(ره)
  - اخبار استانها -

  به گزارش ذاکرنیوز از قم، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی ظهر امروز در آیین نکوداشت مقام علمی پروفسور محمد لگنهاوزن که در سالن جلسات موسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: حقیقت‌جویی، خستگی‌ناپذیری در مسیر حقیقت‌جویی و شجاعت و استقلال نظر سه ویژگی مهم و اصلی پروفسور محمد لگنهاوزن است.

  رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: تمام مردم دنبال حقیقت هستند اما هر فردی حاضر نیست برای رسیدن به حقیقت هزینه صرف کند، استاد لگنهاوزن از 40 سال گذشته قدم‌هایی بسیار زیادی در زمینهٔ حقیقت‌طلبی برداشته است.

  وی تأکید کرد: استاد لگنهاوزن علی‌رغم اینکه زاده غرب و استاد یکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا بود اما در بدون هیچ‌گونه ترس و مصلحتی هر جا که احساس می‌کرد دیگران مطلب و عقیده غلطی را تبلیغ می‌کنند، با شجاعت نسبت به آن اعتراض می‌کرده که نظیر چنین انسان شجاعی در دنیا محدود است.

  استاد اخلاق حوزه علمیه قم گفت: مسئله حقوق بشر یکی از مسائلی بوده که در دنیای غرب فردی را جرئت اشکال‌تراشی بر آن نیست،اشکال‌تراشی درزمینهٔ حقوق بشر مصطلح در غرب با خارج شدن از دایره انسانیت همراه است، اما استاد لگنهاوزن با صراحت و شجاعت خاص خود معتقد است که هیچ‌گونه دلیل عقلی برای حقوق بشر وجود نداشته و تمام این سخنان به دلیل استفاده ابزاری و سیاسی در غرب به وجود آمده است.

  رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد:با حسن تدبیری که محمد لگنهاوزن به خرج داده ارتباط وی با خانواده خود به‌صورت مستمر ادامه داشته و آن‌ها نیز نسبت به حضور محمد لگنهاوزن در ایران و تحقیقات علمی خشنود هستند.

  آیت‌الله مصباح یزدی اضافه کرد: بسیاری از مردم آرزوی این را دارند که در مراکز علمی آمریکا و غرب تحصیل کنند، درصورتی‌که فردی چون استاد لگنهاوزن استادی دانشگاه تگزاس را رها کرده و در قم به چند طلبه در غرفه‌های ساده و حقیر سروکله می‌زند، این امور نشان می‌دهد اگر فردی خالصانه در مسیر هدایت و خداجویی قرار بگیرد، خداوند متعال قطعاً آن فرد را هدایت و راهنمایی می‌کند.

  وی خاطرنشان کرد: افراد حقیقت‌جو در تمام دنیا وجود دارند، دشمنی دولت یک کشور با ایران به معنای دشمنی مردم آن ملت با مردم ایران نیست، اگر خداوند نور هدایت را در قلب فردی داخل کند، راه‌هایی هدایت را هم به روی فرد می‌گشاید که در مورد لگنهاوزن تجلی کرده است.

  رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: نشر دین در تمام اقطار عالم وظیفه‌ای بوده که امروز بر عهده مراکز علمی ایران وجود دارد، عنایت الهی بر هدایت انسان‌ها در تمام اقطار عالم همواره ادامه دارد.

  آیت‌الله مصباح یزدی تحول در علوم حوزوی را امری ضروری دانست و ابراز کرد: جوانان مستعد حوزوی، برنامه تحولی مناسب برای پاسخ‌گویی به نیازهای روز دنیا و نشر معارف دین در سراسر دنیا تدوین و فراهم کنند.

  انتهای پیام

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :یزد یزد قم