آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۶۲۳۲ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۲

  بهره‌برداری از بخش جدید بستری بیمارستان حضرت زهرا(س) با حضور سفیر و رئیس مجلس اعلای عراق

  به گزارش ذاکرنیوز از شهرری، هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح بخش‌ جدید بستری بیمارستان خیریه حضرت صدیقه زهرا(س) اظهار داشت: دشمنان همواره تلاش‌های زیادی برای فاصله انداختن بین ایران و عراق داشتند که نمونه آن ۸ سال جنگ تحمیلی بود که امروز به برکت جمهوری اسلامی ایران و ایجاد جمهوری مستقل عراق ارتباط خوب و تنگاتنگی بین این دو کشور برقرار است.

  وی این همبستگی و روابط نزدیک را از باور و اعتقادات دینی دانست و افزود: اعتقاد به امامت و ولایت این رابطه را قوی‌تر کرده است.

   فرماندار شهرستان ری کشور عراق را همسایه و دوست معرفی کرد و خاطرنشان کرد: سفر باقدرت و اقتدار رئیس‌جمهور ایران به عراق و بلافاصله نخست‌وزیر عراق به کشورمان با استقبال گسترده نشان از روابط دوستانه و حسنه این دو کشور دارد برخلاف سفر مخفیانه رئیس‌جمهور آمریکا که درنهایت ذلت و خواری انجام شد.

  جمالی پور بر تقویت این پیوستگی در راستای منافع دو کشور تأیید کرد و ادامه داد: ما به هم‌وطنان عراقی که در شهرستان ری زندگی می‌کنند هیچ تفاوتی با ایرانیان قائل نیستیم و تمام خدمات لازم برای رفاه و آسایش آن‌ها ارائه می‌شود.

  وی نگاه شهرستان ری به عزیزان عراقی را به‌عنوان هم‌وطن دانست و یادآور شد: بسیاری از اهالی کشور عراق سال‌هاست در منطقه دولت‌آباد شهرری زندگی می‌کنند و ما وظیفه‌داریم به این مسلمانان و برادران دینی خود مثل سایر مردم ری خدمت کنیم.

  معاون استاندار تهران با بیان اینکه روابط ایران با همسایگان خود مستحکم است، ابراز داشت: دشمن تلاش دارد با انواع و اقسام ترفندها و توطئه‌ها این رابطه به‌خصوص با عراق را برهم زند ولی به کوری چشم دشمنان دولت و ملت ایران و عراق یکپارچه خواهند بود‌.

  جمالی پور منطقه خاورمیانه را به خاطر حضور بیش‌ازحد اجانب محل بحران ذکر و خاطرنشان کرد: برداشتن روادید فرصت خوبی برای تعمیق عمق روابط ایران و عراق است و با هدایت‌های رهبری و آیت‌الله سیستانی که سرمایه ارزشمندی هستند تمام حربه‌های دشمن برای اختلاف‌افکنی و جنگ‌افروزی نقش بر آب خواهد شد.

  به گزارش ذاکرنیوز، ظهر امروز بخش جدید بستری بیمارستان خیریه حضرت صدیقه زهرا(س) با حضور سعد جواد قندیل سفیر کشور عراق، ابوعارف رئیس مجلس اعلای عراق و هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در محله دولت‌آباد به بهره‌برداری رسید.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :تهران