آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

  کد خبر ۵۶۶۲۵۰ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۴

  فارس من| ساخت و ساز خارج از بافت اصلی در «وركانه» ممنوع

  به گزارش ذاکرنیوز از همدان، سوژه «تخریب بافت روستا در ورکانه» که اشاره به ساخت وسازهای بدون توجه به بافت روستا در ورکانه دارد، یکی از سوژه‌هایی است که توسط مردم در «سامانه فارس من» ثبت شده است.

  در این سوژه که اشاره به دغدغه مردم دارد و بافت قدیمی و سنتی روستای زیبای ورکانه در حال تخریب و ساخت و سازهای جدید است، مطرح شده در حالی که بافت سنتی روستا در جذب گردشگر بسیار مهم است.

  بر این اساس معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: ساخت و ساز خارج از بافت روستا از سال گذشته شروع شده بود که ما نیز پیگیر این موضوع بودیم.

  علی خاکسار با اشاره به اینکه این موضوع از طریق دفتر امور روستایی استانداری و هم فرمانداری و بنیاد مسکن پیگیری کردیم که جلوی کار گرفته شود افزود: اگر چنین مسئله‌ای ادامه یابد باید برخورد لازم صورت گیرد.

  وی با تأکید بر اینکه بافت این روستا ثبت ملی شده و نباید چنین ساخت و سازهایی انجام شود تصریح کرد: معاونت میراث فرهنگی نیز پیگیر این موضوع است و باید حتماً بازدید میدانی داشته باشند و مانع از این کار شوند.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان اضافه کرد: مرجع صدور مجوز دهیاری و بخشداری است و باید آنها خود از انجام چنین ساخت و سازهایی ممانعت کنند.

  منبع :
  سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
  برچسب ها :همدان